Після повернення "скіфського золота" колекцію зберігатимуть у Національному музеї історії України в Києві

"Скіфське золото". Фото: Офіс Генерального прокурора/Facebook

Українці зможуть побачити колекцію "скіфського золота" після повернення артефактів із Нідерландів. Колекцію зберігатимуть у Національному музеї історії України. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Як зазначила заступниця міністра Катерина Чуєва, щодо "скіфського золота" ухвалене остаточне рішення.

"Та частина експонатів з виставки в музеї Алларда Пірсона, що була сформована з колекцій музеїв Криму, повернеться в Україну. Місцем її тимчасового зберігання, до деокупації Криму, визначено Національний музей історії України", — сказала вона.

Катерина Чуєва додала, що Мінкульт працює над тим, щоб після повернення артефактів українці змогли їх побачити.

Що таке "скіфське золото"

6 лютого 2014 року у музеї Алларда Пірсона у Нідерландах відкрилася експозиція "Крим. Золотий острів в Чорному морі", присвячена готам, сарматам та скіфам. Її створили п'ять українських музеїв:

  • Музей історичних коштовностей України (філія Національного музею історії України, Київ);
  • Центральний музей Тавриди (Сімферополь);
  • Бахчисарайський історико-культурний заповідник;
  • Керченський історико-археологічний заповідник;
  • Національний заповідник "Херсонес Таврійський".

Виставка складалася з 584 експонатів страховою вартістю під 13 млн євро (11,4 млн євро – київська частина, 1,4 млн євро – кримська частина). Через те, що в березні 2014 року Росія захопила та анексувала Крим, в Україну повернулися лише експонати з київського музею. Речі з кримських музеїв залишалися у Нідерландах.

9 червня стало відомо, що після 10 років судових розглядів Верховний суд Нідерландів зобов’язав музей Алларда Пірсона передати Національному музею історії України експонати з виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі".