Підняття на Еверест та вілла за 20€ млн: як живе сім'я президента "Київміськбуду"

Президент ПрАТ "Київміськбуд" Ігор Кушнір 16 грудня 2019 р. Фото: УНІАН

Президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір зі своєю дружиною Оксаною піднялися на Еверест. Як вияснили журналісти Bihus info, посадовець купив для цього довідку про інвалідність, аби у воєнний час виїхати з країни.

За інформацією видання The Himalayan, українське подружжя мільярдерів, яке обіймало впливові посади під час режиму Віктора Януковича, у травні піднялося на найвищу вершину світу.

Видання зазначає, що для реєстрації, аби піднятися на Еверест, Оксана Кушнір пред'явила паспорт Республіки Кіпр, оскільки є її громадянкою, а її чоловік — український паспорт.

Журналісти зазначають, що вартість такого підняття для пари коштувало приблизно 150 тисяч доларів (вартість одного учасника у парі 75 тисяч доларів).

Скріншот із сайту Extreme Guide

Видання зазначає, що Ігор Кушнір неодноразово виїжджав із країни, пробувши закордоном загалом 8 місяців під час повномасштабного вторгнення. За даними журналістів, у примітках до виїзду міститься довідка про інвалідність.

Вілла на Лазуровому узбережжі майже за 20€ млн

Знаходиться вілла у містечку Вільфранш-сюр-Мер, поблизу Ніцци. Вілла має назву Cayo і площу у 850 кв. метрів. Всередині 6 спалень та особистих ванних кімнат, велика вітальня, винний льох, простора кухня. Маєток розташовано на закритій території, площею у понад 5 000 квадратів. Тут також є басейн з панорамним видом на море, великий сад і гараж на 8 авто.

Процес купівлі такого маєтку розпочався у 2019 році, коли кіпрська компанії Оксани Кушнір Koksi Holding домовилася про купівлю французької фірми SCP Cayo, на яку і записана вілла. Фінальний етап оформлення відбувся навесні 2020-го. Французькі рієлтори, з якими консультувалися Bihus.Info, оцінили маєток у 20 млн євро.

У відповідь на прохання прокоментувати купівлю дорогого активу Ігор Кушнір листом відповів, що не є власником ні рухомого, ні нерухомого майна поза межами України.

Що відомо про журналістське розслідування стосовно компанії "Київміськбуд"

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" – найбільший забудовник столиці, його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%. З 2012 року головою правління і президентом компанії є Ігор Кушнір.

19 травня видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд".