У Києві 65 % укриттів придатні до використання — Кличко

. Фото: поліція Києва / Facebook

Спеціальна комісія завершила перевірку всіх захисних споруд Києва, яка тривала 10 днів. Представники міських і районних служб, поліції і ДСНС перевірили 4655 укриттів і сховищ. Із них 3041, тобто 65%, придатні до користування. Про це сьогодні, 15 червня, під час засідання Київради повідомив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, 21% приміщень можуть бути укриттями за умови їхнього облаштування. Не відповідає технічним умовам 14% приміщень, де можуть бути облаштовані укриття.

Віталій Кличко підкреслив, що зараз навколо теми захисних споруд столиці багато маніпуляцій. Деякі урядовці маніпулюють цифрами, заявляючи про нібито лише 15% придатних укриттів. За словами мера Києва, 15% – це укриття, до яких взагалі не було жодних зауважень. Тобто – дуже добре облаштовані.

"851 об’єкт, до яких є претензії, – відноситься до сфери управління районних держадміністрацій столиці. Нагадаю, що голів районів призначають не в КМДА. 575 об’єктів – до приватної форми власності. 170 – до державної сфери управління. І тільки 18 об’єктів – до сфери управління КМДА", – зауважив мер Києва.

Також під час перевірок фіксували оперативність відкриття укриттів. Так, вільний доступ забезпечений до 67%. Там, де доступ забезпечується протягом 5 хвилин, майже 33%. 28 укриттів виявили зачиненими.

Що відомо про перевірки київських укриттів

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.