Прокуратура вимагає повернути київській громаді земельну ділянку вартістю майже 25 млн гривень

. Фото: Уніан (ілюстративне)

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, що Київська міська рада порушила земельне законодавство, оскільки передала права власності на нерухоме майно поза аукціоном. Для розміщення автостоянки було надано в оренду на 15 років земельну ділянку на вул. Оноре де Бальзака у Деснянському районі Києва.

Земельна ділянка, яку незаконно передали під розміщення автостоянки Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

"При цьому, площа земельної ділянки майже у 40 разів перевищує площу розташованого на ній нерухомого майна. Слід зауважити, що надання земельних ділянок для експлуатації та обслуговування об’єктів дорожнього сервісу, до яких, зокрема, відносяться автостоянки, здійснюється виключно за результатами земельного аукціону",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зауважили, що нерухоме майно, яке стало підставою для відведення земельної ділянки, — самочинно збудоване. Внаслідок допущених порушень бюджет Києва недоотримав значну суму коштів, які територіальна громада могла б отримати від продажу права оренди ділянки на земельних торгах.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернули земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.