На повне розмінування Київщини знадобиться від 30 до 70 років — КОВА

Піротехніки ДСНС працюють на деокупованих територіях Київщини. Фото(ілюстративне): ГУ ДСНС України у Київській області/Facebook

У Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, в області обстежили 4690 об’єктів, майже 2400 км доріг, 172 км залізничних колій, 1504 км ліній електропередач. Для прискорення розмінування необхідна спеціалізована техніка і кваліфіковані спеціалісти.

Минулого тижня Київська обласна рада підтримала проєкт змін до цільової програми "Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру". Це стосується фінансування розмінування Київщини. Додаткові кошти дозволять доукомплектувати наявні піротехнічні підрозділи і створити нові, покращити їх матеріально-технічне забезпечення, проводити навчання саперів, поясник очільник КОВА.

Руслан Кравченко додав, що в області вже розробили дорожню карту розмінування.

"Наша мета — безпека регіону та його жителів. А це — обстежені та очищені від небезпеки дороги загального користування, об’єкти критичної інфраструктури, землі сільськогосподарського призначення, місця перебування громадян тощо", — додав очільник обладміністрації.

Що відомо про розмінування Київщини

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій. Зокрема, 8 червня сапери знищували вибухонебезпечні предмети у Вишгородському районі.

Голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

На кінець 2022 року основні роботи з розмінування доріг, населених пунктів завершилися. Усього з початку робіт піротехніки ДСНС очистили 21670 га території.

Попередній очільник Київської ОВА Олексій Кулеба повідомляв, що для того, щоб повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років.