В Ірпені почали відновлення приватних будинків, зруйнованих унаслідок російського вторгнення

Приватне домоволодіння в Ірпені, пошкоджене внаслідок агресії РФ, травень, 2023 р. Фото: КОВА

В Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки" стартувало комплексне відновлення приватних будинків, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок російського вторгнення. Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе.

Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, проєкт комплексного відновлення передбачає капітальний ремонт 31-го приватного будинку. В оселях замінять вікна, двері, покрівлю, також утеплять фасади. Крім того, оновлять пошкоджені паркани домогосподарств.

Домогосподарство в Ірпені, пошкоджене внаслідок російської агресії. Фото: КОВА

Також передбачений демонтаж та будівництво 30 малоповерхових житлових будинків. Вже підписані договори на проєктування 16 об’єктів. Із власниками 14-ти — тривають перемовини.

Демонтаж житлових будинків в Ірпені, зруйнованих під час бойових дій у лютому-березні 2022 року. Фото: КОВА

"Без житла залишилися понад 300 мешканців цієї вулиці. Відновлення будинків відбуватиметься за принципом "побудувати краще, ніж було", — зазначив голова КОВА.

У планах також капітально відремонтувати Гостомельське шосе та вул. Багірова, облаштувати сучасне освітлення вулиць.

Що відомо про відбудову Ірпеня на Київщині

У травні 2022 року стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури.

Під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більше 10 тисячі людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. На відновлення житлового фонду Ірпеня з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Для розміщення жителів Київщини викуповують квартири та будують нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила. Реалізація проекту почнеться з міста-героя Ірпеня.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.