Національне військове меморіальне кладовище: українців запрошують долучитись до обговорення

. Фото: УНІАН

У середу, 24 травня, українців запрошують обговорити створення Національного військового меморіального кладовища у Києві. Про це повідомляє КМДА.

Захід організовує ініціативна група за участю депутатів Верховної Ради, Київради, а також Київської школи економіки, Центру міської історії (Львів), Платформи культури пам’яті "Минуле / Майбутнє / Мистецтво" та спільноти "Марш за Київ".

Серед спікерів заходу – депутатка Київради, ініціаторка створення Національного Пантеону Героїв Аліна Михайлова.

Київрада та Верховна Рада вже проголосували за виділення землі Меморіальному кладовищу, але згоди щодо деталей проєкту поки немає. Тому громадськість запрошують до відкритого обговорення.

"У результаті буде розроблено дорожню карту подальшої участю громади, не лише Києва, але й всієї країни, та міжнародних фахівців у втіленні та розвитку меморіального комплексу", – розповіла депутатка Київради та спікерка заходу Ксенія Семенова.

За її словами, обговорення буде включати три частини: панельну дискусію "Війна і пам’ять. Україна у світовому контексті", панельну дискусію "Практики пам’ятання" та обговорення у форматі "світового кафе" за участі всіх присутніх.

Зареєструватися на офлайн-захід у Києві можна за посиланням. Також до обговорення можна долучитись в онлайн-форматі (zoom, трансляція YouTube).

Створення Національного військового кладовища в Києві

На виконання доручення прем'єра Дениса Шмигаля 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора".

Екологи та активісти були проти розташування меморіалу на Лисій горі. Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі".

Київрада цю петицію не підтримала.

У січні прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.

Як повідомили у мінкульті, Національне військове меморіальне кладовище можуть створити на виїзді з Києва у Биківнянському лісі на Броварському шосе. Там розташований Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили".