Київраду просять перейменувати вулицю на честь політв'язня та військового Геннадія Афанасьєва

. Геннадій Афанасьєв. фото: facebook.com/oleg.sentsov

Київраду просять перейменувати вулицю Заслонова у столиці на честь політв'язня Кремля та військового Геннадія Афанасьєва. Відповідну петицію зареєструвала акторка Ірма Вітовська.

Авторка звернення закликала депутатів Київради назвати вулицю у Дарницькому районі на честь "політичного в’язня Кремля, борця за український Крим", який воював у Київській, Харківській, Донецькій та Луганській областях.

"Костянтин Заслонов – співробітник НКВС, який все своє життя жив і працював на території Росії та Білорусі. Його постать не має жодного відношення до Києва або України", — йдеться в петиції.

Що відомо про Геннадія Афанасьєва

Геннадій Афанасьєв народився 8 листопада 1990 року у Сімферополі. Після окупації Криму Росією він став одним із фігурантів справи так званої "групи Сенцова", в межах якої російські окупаційні сили переслідували кримчан, що виступали проти анексії півострова.

Російські окупанти затримали Геннадія Афанасьєва 9 травня 2014 року. Він провів у російських катівнях 767 днів. Понад рік Афанасьєв просидів у Лефортівський в’язниці в Москві, звідки був етапований у в’язницю в Республіці Комі.

14 червня Афанасьєв був помилуваний президентом РФ Володимиром Путіним. Його та ще одного політв’язня Юрія Солошенка обміняли на журналістів Олену Глищинську та Віталія Діденка.

Після початку російського вторгнення в Україну Афанасьєв долучився до лав територіальної оборони Києва. 18 грудня він загинув у боях на Луганщині. 30 грудня у Михайлівському золотоверхому соборі у Києві відбулася церемонія прощання із Геннадієм.