Шахраї можуть використовувати різні методи, аби дізнатись конфіденційну інформацію. Наприклад, представлятися працівниками банку, онлайн-сервісу або іншої організації.
Управління цифровізації та цифрових трансформацій Київської ОВА підготувало рекомендації, як не стати жертвою аферистів в інтернеті.
Шахраї можуть надсилати фішингові повідомлення, завдяки яким зможуть отримати особисті дані, фінансову інформацію або зламати ваші облікові записи. Вони можуть міститись у підроблених е-мейлах, повідомленнях у соцмережах або смс.
Фахівці радять не відповідати на підозрілі повідомлення, не відкривати файли або посилання від незнайомого відправника.
"Шахраї часто намагаються підміняти адресу відправника, щоб видатися довіреним джерелом. Зверніть увагу на будь-які малі відмінності в адресі, наприклад, на неправильно написане ім'я домену або на різні знаки пунктуації", — йдеться в повідомленні.
Також у КОВА наводять загальні поради для безпечних фінансових операцій в мережі:
- Не проводьте такі операції через громадські Wi-Fi мережі: через них зловмисники можуть перехоплювати ваші дані.
- Встановіть складний пароль, який містить букви, цифри та символи. Не використовуйте один і той же пароль для різних сайтів.
- Використовуйте антивірусне програмне забезпечення та перевіряйте свої пристрої на наявність шкідливих програм.
- Якщо ваш провайдер банківських послуг дозволяє, встановіть двоетапну аутентифікацію для свого облікового запису, щоб захистити його від несанкціонованого доступу.
- Перевіряйте, що сайт має захищене з’єднання та користується протоколом HTTPS.