Справа "Межигір'я": адвокати Януковича знову не з'явилися на суд

. УНІАН

Вищий антикорупційний суд мав провести засідання у справі "Межигір'я", проте через неявку адвокатів Віктора Януковича її не розглянули. Про це повідомляє пресслужба Центру протидії корупції в Telegram.

У справі обвинуваченими є експрезидент Віктор Янукович та його син Олександр. Як зазначили у відомстві, адвокати не з’явились в судове засідання.

Один з захисників повідомив, що захворів, а другий просив про участь через відеоконференцію, вирішивши, що "сьогодні точно буде обстріл". Судді відмовили другому захиснику, а неявку визнали неповажною.

"Така історія триває уже давно. Навіть коли захисники з’являються, вони всіляко намагаються затягнути процес. Через це суд уже 5 місяців не може перейти до розгляду по суті", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про справу Віктора Януковича та Межигір'я

"Межигір'я" — колишня приватна резиденція президента-втікача Віктора Януковича у селі Нові Петрівці, що неподалік від Києва. Об'єкт загальною площею 140 гектарів став відомим у часи Революції Гідності й став прикладом корупційного минулого режиму Януковича, який мешкав у резиденції з 2002 по 2014 роки. 23 лютого 2014 року Верховна рада ухвалила постанову про передачу резиденції у держвласність.

Слідство вважає, що у 2002 році третій президент Віктор Ющенко передав комплекс "Межигір’я" у відання Кабінету Міністрів України від Державного управління справами. Віктор Янукович, який у цей час був прем’єр-міністром, нібито, користуючись службовим становищем, вивів активи з-під обмежень закону “Про приватизацію державного майна”, але у 2005 комплекс повернули ДУС.

У 2007 Янукович звернувся листом до президента Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми.

Того ж року Ющенко нібито секретним розпорядженням надав Януковичу в користування дачний будинок на території комплексу "Пуща-Водиця".

25 серпня 2021 року за клопотанням детективів НАБУ слідчий суддя Вищого антикорупційного суду надав дозвіл на здійснення заочного розслідування (in absentia) щодо колишнього президента України та його сина, що врешті дозволило завершити слідство. Крім того, обом підозрюваним ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У випадку визнання вини, їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 15 років з конфіскацією майна. НАБУ розслідує справу з грудня 2019 року. З моменту втечі експрезидента і його сина до Російської Федерації у 2014 році й до грудня 2019-го справу розслідувала ГПУ.

У Вищому антикорупційному суді у п'ятницю, 24 лютого 2023 року, мало відбутись засідання у справі про привласнення резиденції "Межигір'я". Однак адвокати обвинувачених не з'явилися і суд переніс засідання на 7 березня 2023 року.