Французький художник Крістіан Гемі створив нові графіті у Києві та області

. Міністр культури та інформаційної політики України та французький художник Крістіан Гемі Фото: МКІП

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зустрівся із французьким вуличним художником Крістіаном Гемі, відомим як С215. Митець створює графіті, підтримуючи таким чином нашу державу після повномасштабного вторгнення російських військ. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Вперше він приїхав до нас в березні 2022 року. З того часу він створив стільки вуличних робіт, що перестав їх рахувати. Звичайно, всі на тему війни в Україні та символів нашого спротиву",— каже Ткаченко.

Графіті французького художника Крістіана Гемі Фото: МКІП

Зазначається, що Крістіан Гемі створив артоб'єкт у центрі Києва. Його презентація відбудеться найближчим часом. А також у Бородянці на розвалинах будинку з'явився портрет Лесі Українки.

Графіті французького художника Крістіана Гемі у Бородянці Фото: МКІП

Художник мріє потрапити в Бахмут та намалювати там портрети наших загиблих героїв,— поінформував міністр культури.

Графіті французького художника Крістіана Гемі Фото: МКІП

За його словами, наразі домовились про фотовиставку робіт художника у Музеї Війни з тими творами, які вже експонувались в Раді Європи, та новими.

Графіті французького художника Крістіана Гемі Фото: МКІП

Що відомо про графіті іноземних художників під час війни в Україні

Французький художник Крістіан Гемі, який творить під псевдонімом “C215”, створив артоб'єкти біля будинків, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Мурали художника можна побачити у Києві, а також у Бучі і Гостомелі Київської області.

Італійський художник TVboy підтримав жителів Бучі на Київщині і залишив на згадку бучанців своє графіті на стіні однієї з будівель біля міської ради. Своїм малюнком митець закликає зупинити війну. Під час створення стріт-арту художник використав техніку трафарету.

Британський вуличний художник Бенксі раніше підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. На початку грудня минулого року кілька людей зрізали і намагалися викрасти картину Бенксі, яку він наніс на стіні розбитого військами РФ будинку в Гостомелі. Під час досудового розслідування була проведена мистецтвознавча експертиза, за результатами якої визначено вартість картини — понад 9 мільйонів гривень.

Одна з робіт Бенксі знаходиться у Бородянці. Місцева влада хоче зберегти мурал для громади, створивши музей. У Горенці на Київщині відновлять зруйнований війною житловий будинок, де залишив графіті Бенксі. Проєкт розроблятимуть студенти Київського національного університету будівництва та архітектури.

Читайте також

Картина "Свобода, яка веде народ" у синьо-жовтих кольорах тепер знаходиться у галереї Національної асамблеї Франції

Малюнок Бенксі в Ірпені огороджують бетонними блоками