"Київтеплоенерго" отримало річний запас промислової солі від USAID для стабільної роботи мереж

. Фото: КП "Київтеплоенерго"/Facebook

Проєкт енергетичної безпеки USAIDАгентство уряду США з міжнародного розвитку, що надає невійськову допомогу іншим країнампередав столичному комунальному підприємству "Київтеплоенерго" річний обсяг промислової солі вартістю 1,8 млн дол, яка необхідна для хімічного очищення води в системі опалення.

Про це повідомляється на сторінці КП "Київтеплоенерго" у Facebook.

Рік тому через бойові дії українські теплопостачальники втратили доступ до соляних шахт Соледара. Завдяки USAID були створені альтернативні ланцюги постачання промислової солі.

Для забезпечення сталої роботи столичної системи теплопостачання потрібно близько 3 тис. тонн промислової солі на рік (орієнтовно 50 залізничних вагонів). З її допомогою очищують воду з Дніпра, Десенки та озера Тягле, яку комунальники використовують для виробництва теплоносія.

Без хімічного очищення у воді утворюється осад, який кристалізується при високій температурі. Це призводить до пошкодження обладнання та мереж, а також збільшує витрати енергії, щоб нагріти воду у трубах. Київ отримав від USAID як технічну допомогу понад 2,6 тис. тонн промислової солі.

"Це допоможе зберегти обладнання системи централізованого теплопостачання та забезпечити надійне надання послуг киянам", — зазначив технічний директор КП "Київтеплоенерго" Сергій Рибачук.

Що відомо про діяльність КП "Київтеплоенерго" під час війни

Уряд США передав Києву труби та трубопровідну арматуру вартістю 1,3 млн дол., щоб відновити пошкоджені внаслідок ракетних обстрілів РФ тепломережі і забезпечити централізоване опалення для 22 тисяч мешканців столиці.

Київ отримав від Польщі ізольовані труби та комплектуючі для аварійного ремонту теплової мережі міста. Це дозволить забезпечити надійну експлуатацію тепломережі понад 30 років.

У вересні 2022 року у Києві замінили 26 км аварійних тепломереж. Перед стартом опалювального сезону "Київтеплоенерго" збільшило кількість ремонтних бригад. З приходом холодів вони усунули понад 4 тисячі пошкоджень труб. З початку 2023 року — понад 1,3 тис. пошкоджень тепломереж опалення та гарячого водопостачання.

Також Київ очікує на мобільні пересувні котельні, які у критичних випадках забезпечуватимуть теплом лікарні і дитячі заклади. КП "Київтеплоенерго" отримало 12 котелень, ще 11 — у процесі виробництва.

Читайте також

У Бучі на кошти американців модернізують ліцей