День народження у Київському зоопарку. Хто святкує

. Котячий лемур Байрактар Фото: Київський зоопарк

Вятований лемур Байрактар відзначає свій день народження. Він народився передчасно 3 березня минулого року. Його мати відмовилась від дитинчати, оскільки перебувала в постійному стресі від гучних вибухів. Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.

"Лише через тиждень боротьби за його життя ми зрозуміли, що маля житиме",— кажуть фахівці зоопарку.

Котячі лемури Байрактар і Джавеліна у Київському зоопарку Фото: Київський зоопарк

На честь Дня народження Байрактара лемурам влаштували святкове частування Фото: Київський зоопарк

За їхніми словами, тепер — це здоровий, красивий та сильний лемур, як і належить бути з таким ім'ям. Він повернувся до своєї мавп'ячої родини і познайомився з сестричкою Джавеліною.

Евакуйований із Херсона лемур Тім Фото: Київський зоопарк

Працівники зоопарку, поінформували, що наразі прихистили лемура на ім'я Тім, який постраждав від обстрілу росіянами торгівельного центру Херсона, де був зоокуточок. Активісти врятували обгорілу і травмовану тварину та передали на подальше лікування і реабілітацію до Центру порятунку диких тварин.

Евакуйований із Херсона лемур Тім Фото: Київський зоопарк

Київзоо став новою домівкою для Тіма. Зараз він проходить карантин у ветеринарному шпиталі, а потім на нього чекатиме знайомство з новими друзями, адже для котячих лемурів дуже важлива компанія, — підсумували в зоопарку.

Частування котячих лемурів Фото: Київський зоопарк

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

Цієї весни у Київському зоопарку створили понад 19 нових родин. Це на додачу до вже існуючих. Пари та родини створюють не тільки для розмноження, а й просто для компанії — згідно Плану колекції.

Пара чорних лебедів облаштувала собі гніздо, а отже невдовзі очікується поповнення птахів. Фахівці розповідають, що пернатих жителів південної півкулі — чорних лебедів, у зоопарку є наразі 11.

З настанням холодів фахівці Київського зоопарку переселили птахів в оновлені утеплені павільйони. Там житимуть ібіси, фламінго та лебеді зі своїми пташенятами.

У київському зоопарку створюють умови, аби тварини перезимували комфортно. Зокрема, налагодили роботу котельні, закупили генератори і буржуйки. Для горили створили власний пункт обігріву. Також встановили дров'яній пічку, щоб готувати їжу для тварин і птахів у разі відсутності електроенергії.

У "Київзоо" зимуватимуть не лише постійні мешканці, а й понад 200 тварин, яких волонтери вивезли із найбільш постраждалих регіонів унаслідок російського вторгнення.

Наприкінці жовтня у столичному зоопарку відзвітували, що почали активно готуватися до зими. Зокрема, утеплювали будівлі, закуповували електрогенератори, інфрачервоні обігрівачі та дров’яні пічки.

Напередодні зими фахівці зоопарку змінили раціон тварин. Порції кормів збільшено на 10-15%. Сезонну зелену масу замінюють на сушене різнотрав’я, сухофрукти, ягідно-плодове варення, компоти, заморожені овочі та фрукти. Також збільшують вітамінно-мінеральні добавки для збалансованого та здорового харчування.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують різні цікаві заходи для відвідувачів. У вересні для тварин організували частування кавунами. Ними, зокрема ласували слон, ведмежатко та котячі лемури. У січні відбулися традиційні сніданки із яблук.

На 600 квадратних метрах території у Київському зоопарку облаштували новий вольєр для рисей. Аби тварини почували себе комфортно, працівники брали до уваги звички та поведінку цих тварин.

У серпні в зоопарку народилися дитинчата хом’яка європейського. Малюки з’явилися у рамках програми з відновлення рідкісних і зникаючих видів.

Читайте також

Поповнення у Київському зоопарку. Хто святкує День народження

Київський метрополітен отримав гуманітарну допомогу та запустив патріотичний арт-поїзд

"Музика, освіта, наука — заради миру": у музакадемії імені Чайковського відкрили першу у світі кафедру ЮНЕСКО

Масований ракетний удар, обстріл Херсона, відключення електрики. 379 день війни. Онлайн