Наконечник скіфського списа, якому 25 століть, намагалися відправити до Великобританії

. Наконечник списа V-IVст. до н.е, який хотіли переправити до Великобританії Фото: Київська митниця/Facebook

Наконечник списа V-IVст. до н.е., який є культурною та історичною цінністю, намагалися вивезти за кордон. Його задекларували як інструмент і хотіли переправити до Великобританії. Про це повідомляє пресслужба Київської митниці.

"Оскільки предмет не мав нічого спільного з інструментом, а мав явні ознаки старовини, митники скерували його на експертизу до Національного музею історії України",— йдеться у повідомленні.

Наконечник списа V-IVст. до н.е, який хотіли переправити до Великобританії Фото: Київська митниця/Facebook

Зазначається, що фахівці музею визначили — це залізний кований наконечник довжиною майже 44 см до метального списа-дротика V-IVст. до н.е. Він характерний для скіфської та споріднених із нею археологічних культур. Має історичну та культурну цінність. Підтвердженням оригінальності наконечника є численні продукти корозії наконечника.

Наконечник списа V-IVст. до н.е, який хотіли переправити до Великобританії Фото: Київська митниця/Facebook

Згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави,— підсумували митники.

Що відомо про діяльність Київської митниці

Київські митники не допустили вивезення за кордон археологічних артефактів часів Русі IX-XIV століть. Елементи давньої зброї — 8 залізних наконечників стріл — виявили в поштовому відправленні без жодних дозвільних документів. Посилка прямувала з Києва до США

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

19 грудня Київські митники передали до Донецького обласного художнього музею ікону "Свята Новозавітна Трійця" ("Батьківство"). Реліквію намагались незаконно вивезти з України ще у 2020 році

Також у грудні Київські митники викрили відразу чотирнадцять спроб незаконного пересилання з України старовинних монет. У відправленнях знаходилося загалом 48 монет різного віку, найстаршій з яких — майже 2000 років. Всі вони мають історичну цінність.

У жовтні цього року київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей. Посилку з нагородами виявили під час митного контролю міжнародного експрес-відправлення, що прямувало до Китаю.

У листопаді Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

У липні з України за кордон намагалися вивезти десять старовинних ікон під виглядом сучасного мистецтва.

Читайте також

Пересилали частини зброї. Службова собака Грета Київської митниці виявила порушників

Розмінування Київщини триває. Де працюють сапери

У Києві розпочинається Саміт Україна-ЄС, Procter&Gamble внесли у список спонсорів війни. 345 день війни. Онлайн