2 лютого в Ірпінській міській поліклініці організовують День донора. Там, із 9:00 до 13:00 очікуватимуть бажаючих здати кров, віком від 18 до 60 років. Про це повідомляє пресслужба міської ради.
"Видається довідка про звільнення від роботи або навчання на 2 дні. Гарантовано гарячий чай та бутерброд",— йдеться у повідомленні.
Зазначається, що при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.
Медики нагадують, щоб підготуватися до здачі крові, потрібно:
- за три дні до здавання крові відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять
- не вживати алкоголь за 48 годин, а також жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління
- обов’язково виспатися і з’їсти легкий сніданок, наприклад, солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді
- не курити за годину до здачі крові
- не приходити здавати кров, якщо відчуваєте нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, чи слабкість.
Перелік протипоказів до здачі крові можна прочитати на сайті Міністерства охорони здоров'я України.
Що відомо про донорство крові
27 грудня в Бучі на Київщині вдруге за місяць провели День донора. Завдяки активності бучанців вдалося зібрати 25 літрів крові для українських захисників та поранених цивільних, яких доправляють у лікарні області. Попередній День донора у Бучі провели 1 грудня. Тоді зібрали 30 літрів крові для захисників.
10 листопада у Києві у Vcentri HUB Шевченківського району відбувся День донора. Акцію влаштували за ініціативи КНП "Київський міський центр крові" спільно з Київською міською організацією Червоного Хреста.
З 30 серпня у Києві після технічної перерви відновило роботу відділення Київського міського центру крові на лівому березі. Крім основної локації по вул. Берлинського, донорів чекають на пр. Алішера Навої.
У вересні Міністерство охорони здоров'я анонсувало старт кампанії "Твоя кров може воювати. Стань донором", якою закликає громадян ставати донорами крові для військових та постраждалих цивільних.
Через війну в Україні постійно потрібні донори крові. Про це час від часу каже влада, регіональні центри крові, медики, волонтери. При цьому, охочих здати кров не мало — наприклад, від 24-го лютого лише Київський міський центр крові прийняв понад 7 тис. донорів і щодня в пункти забору крові звертаються 100 людей.
Читайте також
В Івано-Франківську запрацював перший в Україні мобільний пункт забору крові
Може бути гучно: на Київщині стартує черговий етап військових навчань
У Києві презентували рушник-рекордсмен. У чому його особливість