Пара чорних лебедів облаштувала собі гніздо, а отже невдовзі очікується поповнення птахів. Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.
Фахівці розповідають, що пернатих жителів південної півкулі — чорних лебедівАреал проживання чорного лебедя — Австралія і Тасманія. Це не перелітний птах. В Україні такі лебеді живуть переважно у зоопарках і на приватних фермах. У Києві вони також живуть на території ВДНГ., у зоопарку є наразі 11.
"А до того ж очікується і повнення. Адже одна пара цих красенів загніздилась. Їхні пташенята з попереднього виводку вже підросли і приймають "СПА-процедури" поруч",— йдется у повідомленні.
У зоопарку розповідають, що друга доросла пара зараз вирощує пташеня, тримаючи його під постійним батьківським контролем.
Ще одна пара молодих птахів має власне озеро біля центрального входу до зоопарку.
Тварини помірного клімату зустрічають відвідувачів у великих відкритих вольєрах, а за життям теплолюбивих мешканців можна спостерігати у внутрішніх зелених оазах Острова Звірів, Пташника, Приматника та інших, — зауважили працівники зоопарку.
Що відомо про тварин у Київському зоопарку
У Києві на вихідні працівники зоопарку влаштують для тварин святкове частування яблуками. Фахівці зазначають, що яблуки — це одне найулюбленіших ласощів для копитних.
З настанням холодів фахівці Київського зоопарку переселили птахів в оновлені утеплені павільйони. Там житимуть ібіси, фламінго та лебеді зі своїми пташенятами.
У київському зоопарку створюють умови, аби тварини перезимували комфортно. Зокрема, налагодили роботу котельні, закупили генератори і буржуйки. Для горили створили власний пункт обігріву. Також встановили дров'яній пічку, щоб готувати їжу для тварин і птахів у разі відсутності електроенергії.
У "Київзоо" зимуватимуть не лише постійні мешканці, а й понад 200 тварин, яких волонтери вивезли із найбільш постраждалих регіонів унаслідок російського вторгнення.
Наприкінці жовтня у столичному зоопарку відзвітували, що почали активно готуватися до зими. Зокрема, утеплювали будівлі, закуповували електрогенератори, інфрачервоні обігрівачі та дров’яні пічки.
Напередодні зими фахівці зоопарку змінили раціон тварин. Порції кормів збільшено на 10-15%. Сезонну зелену масу замінюють на сушене різнотрав’я, сухофрукти, ягідно-плодове варення, компоти, заморожені овочі та фрукти. Також збільшують вітамінно-мінеральні добавки для збалансованого та здорового харчування.
Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують різні цікаві заходи для відвідувачів. У вересні для тварин організували частування кавунами. Ними, зокрема ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.
На 600 квадратних метрах території у Київському зоопарку облаштували новий вольєр для рисей. Аби тварини почували себе комфортно, працівники брали до уваги звички та поведінку цих тварин.
У серпні в зоопарку народилися дитинчата хом’яка європейського. Малюки з’явилися у рамках програми з відновлення рідкісних і зникаючих видів.
Читайте також
Погода як навесні. У Києві синоптики продовжують фіксувати температурні рекорди
Синоптики попереджають про туман у Києві та області