Волонтера, який намагався викрасти графіті Бенксі, суд відпустив під особисте зобов’язання

. Фото: Андрій Нєбитов/Telegram

Суд відпустив під особисте зобов’язання волонтера Сергія Довгого, який зрізав зі стіни будинку в Гостомелі графіті Бенксі. Про це повідомляє видання "Ґрати", посилаючись на текст судового рішення.

Зокрема, Ірпінський міський суд зобов’язав організатора викрадення картини не залишати Київ без згоди слідчого, прокурора чи суду. Також обвинувачений має повідомляти про зміну місця роботи і адреси проживання. Крім того, волонтер повинен носити електронний браслет. Прокурор Бучанської окружної прокуратури Київської області просив суд відправити Сергія Довгого під цілодобовий домашній арешт.

Що відомо про графіті Бенксі на Київщині

2 грудня близько 11:30 на лінію "102" надійшло повідомлення, що невідомі зрізають картину всесвітньо відомого митця, яку він наніс на стіні розбитого військами РФ будинку в Гостомелі.

Поліцейські затримали 8 людей, які за допомогою дерев'яних дощок і поліетилену намагалися транспортувати графіті.

Під час досудового розслідування була проведена мистецтвознавча експертиза, за результатами якої визначено вартість картини британського митця — понад 9 мільйонів гривень. Організатору крадіжки повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім стінописів в Україні.

Читайте також

Любко Дереш планує давати доступ до неопублікованих романів за донат для ЗСУ