УПЦ МП розповіли, де тепер проводитимуть службу замість Лаври

. Фото: УНІАН

Українська православна церква (Московського патріархату) проводитиме служби там, де це буде можливо. УПЦ МП обіцяє захищати свої права щодо богослужінь в Києво-Печерській Лаврі в судовому порядку.

Про це розповів голова Юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов під час брифінгу.

На його думку, відмова у продовженні договорів оренди соборів є безпідставною і це питання потрібно вирішувати юридично.

"Небажання продовжувати договір ґрунтується на власних переконаннях, і є посилання на санкції, які є персональними. Якщо вони персональні, то чому вони мають відображатись на житті Лаври?", — вважає Бахов.

Як проводитимуть служби після 31 грудня ще вирішують, тож поки не можуть дати відповідь.

"Ми не хочемо порушувати закон, але в той же час ми хочемо захищати свої права. І де буде можливо, ми будемо проводити богослужіння", — сказав він.

Що відомо про обшуки та санкції проти УПЦ МП

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

Згодом працівники СБУ перевірили монастир УПЦ МП на Закарпатті, у якому чорниці закликали до "пробудження матушки Русі". В СБУ заявили, що знайшли там пропагандистські матеріали, авторства російських діячів і видані російськими друкарнями. У церкві УПЦ МП в Івано-Франківську правоохоронці знайшли антиукраїнську агітаційну літературу. Ще в трьох областях у єпархіях УПЦ МП виявили кремлівські методички та нацистську символіку.

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією. Впродовж двох місяців на розгляд Ради мають внести відповідний законопроєкт. У рішенні йдеться, що РНБО доручила правоохоронцям "активізувати заходи з виявлення підривної діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України".

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

26 грудня намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло у відеозверненні закликав президента України Володимира Зеленського не забирати в Української православної церкви Московського патріархату Успенський собор і Трапезну церкву на території Верхньої лаври.

27 грудня стало відомо, що в Успенському і Трапезному соборах Києво-Печерської Лаври не проводитимуть богослужіння до закінчення перевірок міжвідомчої урядової комісії. У святинях не зможе правити жодна з конфесій. 31 грудня спливає угода про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою. Оренду вирішили не продовжувати. В УПЦ (МП) сказали, що про це їм не повідомляли.

Читайте також

Перевірка Лаври. Ткаченко розповів, коли будуть перші результати

На Хмельниччині СБУ проводить безпекові заходи у церквах московського патріархату