У Києві для пасажирів відкрили дві станції столичного метрополітену — "Майдан Незалежності", "Хрещатик" і перехід між ними. На станції "Хрещатик" поки працюватиме на один вестибюль. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
Першим пасажиром на станції метро "Хрещатик" став Руслан. Він каже, що тепер йому буде легше добиратися до місць призначення.
"Дуже радісно. Це не тільки мені полегшить життя. Раніше я звідси йшов на "Льва Толстого" і їхав далі", — каже Руслан.
Пасажирка Ірина, розповіла, що спочатку озгубилася, і не знала, куди іти. Раніше доводилося їхати через метро "Льва Толстого", а тепер зекономить в часі. Каже, що хоч це і десять хвилин, але для неї і це важливо.
"Я щойно вийшов на "Хрещатику" і хотів стати на коліна, поцілувати підлогу. Мене стримав товариш. Це настільки нам спростило життя, всі ті черги на переходах...", — сказав пасажир Ігор.
Наразі станція "Хрещатик" поки працюватиме на один вестибюль у напрямку вулиці Хрещатик. Вестибюлі з виходами до вулиць Інститутської та Городецького залишаються зачиненими
Працюватимуть станції за таким графіком: "Хрещатик" — із 5:40 до 21:35, "Майдан Незалежності" — із 5:38 до 21:38.
Наразі залишаються зачиненими дві станції червоної лінії це – "Дніпро" та "Гідропарк"
Що відомо про роботу столичного метрополітену під час воєнного стану
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну станції київського метрополітену перейшли в режим укриття. Транспортних перевезень не здійснювалось.
Метрополітен столиці відновив перевезення пасажирів ранком 28 лютого. Потяги курсували без зупинки на станціях у центрі міста з інтервалом 40 хвилин.
У Києві з 21 квітня рух поїздів метро відновили до станції “Лісова”.
Наприкінці квітня Київська міська державна адміністрація уточнила режим роботи метро під час повітряних тривог. Зокрема, із пересадочних вузлів відновили роботу “Золоті ворота” — “Театральна”; "Площа Льва Толстого” — “Палац спорту”. Без зупинки поїзди слідували повз станції: “Майдан Незалежності”; “Хрещатик”; “Кловська”.
З 16 травня у Києві відновлено електронну плату за проїзд у комунальному громадському транспорті: як в метро так і в наземному.
У червні у київському метрополітені інтервал руху скоротили до 4-5 хвилин у пікові години, у міжпікові – до 8-10 хвилин. Для пасажирів відкрили другі вестибюлі на станціях "Дарниця" та "Видубичі". На станціях "Осокорки" та "Лісова" роботу вестибюлів змінили. Без зупинки поїзди продовжили курсувати повз станції "Хрещатик", "Дніпро", "Гідропарк", "Майдан Незалежності".
16 грудня після атаки РФ через пошкодження енергетичної системи та аварійні відключення електроенергії у столиці не курсували поїзди метрополітену. Підземні станції працювали як укриття, а для пересування містом влада столиці збільшила кількість одиниць наземного громадського транспорту. Відновити рух потягів підземки вдалося наступного ранку, 17 грудня.
Зранку, 20 грудня, у зв’язку з різкими перепадами електричної напруги, рух поїздів червоною лінією метрополітену здійснювався тільки від станції "Академмістечко" до станції "Арсенальна". Наразі рух поїздів на всіх лініях метрополітену у столиці відновлено.
Читайте також