У Мадриді відкрилась виставка картин, таємно вивезених з Києва у листопаді

Жінка розглядає одну з робіт на виставці "В епіцентрі шторму" в Національному музеї Тіссена-Борнеміси 28 листопада в Мадриді, Іспанія. Фото: Carlos Lujan/Europa Press via Getty Images

Понад 50 картин таємно вивезли із Києва 15 листопада за кілька годин до масованої ракетної атаки Росії. Тепер ці картини представлені на виставці "В епіцентрі шторму: модернізм в Україні, 1900-1930-ті роки" в Національному музеї Тиссена-Борнемісса у Мадриді. Відкриття експозиції відбулося у вівторок, 29 листопада, повідомляє CNN.

"Мистецькі роботи, позичені Національним художнім музеєм та іншими українськими музеями, "таємно упакували" у вантажівки та вивезли з Києва", — пише видання з посиланням на заяву групи музеїв, які допомагають охороняти культурну спадщину України "Museums for Ukraine".

Вантаж із картинами прибув до Мадриду 20 листопада та попрямував до музею Тиссена-Борнемісса.

Як зазначає CNN, член правління цього музею Франческа Тиссен-Борнемісса заснувала "Museums for Ukraine" у ​​березні, невдовзі після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"З кожним днем ​​стає все ясніше, що війна Путіна проти України полягає не лише в крадіжці території, але й у контролі наративу нації та її культурної спадщини", — сказала Франческа Тиссен-Борнемісса.

Експозиція складається з 51 картини, що були вивезені з України, а також 18 українських робіт, зокрема, з приватних колекцій.

Виставка триватиме у Мадриді до 30 квітня, а потім вирушить у Музей Людвіга в Кельні, зазначають у CNN.

Авторка: Олена Фріз

Що відомо

  • В іспанському місті Бургос на виставці "Заради миру" представлені 79 картин українських художників. Експозиція об’єднала 10 митців із різних областей України, тих хто був змушений евакуюватися, та тих, хто залишається на території країни. Виставка функціонуватиме до 29 листопада цього року.
  • У липні цього року в Швеції відбулась виставка артспільноти з міста Херсон. Значна частина картин, які представлені на виставці, були вивезені митцями з окупованого міста.

Читайте також

У Мексиці відкрилась виставка Херсонського мистецького проєкту “Я малюю МИР”