Рига передасть Києву майже дві сотні електрогенераторів і теплових гармат

. Фото: Олександр Міщенко/Facebook

Ризька міська рада в партнерстві з латвійським благодійним фондом Ziedot.lv завершили тендер на закупівлю 84-х електрогенераторів та 100 теплових гармат для потреб міста-побратима Києва. Про це повідомив посол України в Латвії Олександр Міщенко на сторінці у Facebook.

За його словами, депутати ризької міськради ухвалили рішення закупити енергообладнання для Києва одразу після початку обстрілів української енергосистеми військами РФ у жовтні цього року. На ці цілі з бюджету латвійської столиці виділили 200 тис. євро.

У такий спосіб місто-побратим хоче допомогти киянам пройти зимовий період і нейтралізувати негативні наслідки російських обстрілів столиці України. Потреби попередньо узгодили з Київською міською радою, після чого керівництво Риги провело відповідний тендер з придбання теплових та енергетичних приладів.

Першу партію теплових гармат відправлять до Києва вже з понеділка, 28 листопада.

Зазначається, що енергообладнання використовуватимуть у пунктах обігріву Києва, а також на комунальних підприємствах міста.

Що відомо

  • Наприкінці квітня влада столиці Латвії — Риги — передала Києву 11 пасажирських автобусів і гуманітарну допомогу.
  • У серпні цього року на латвійській благодійній платформі Ziedot.lv почали збір коштів на придбання для потреб ЗСУ безпілотного літального бойового апарата Bayraktar. Ініціаторами стали латвійський співак, телеведучий Ральфс Ейландс та український журналіст Володимир Бірюков.
  • Уряд Латвії продовжив допомогу українським біженцям до кінця року.

Читайте також

Для жителів Бучанської громади організовують тимчасові мобільні будинки