Викладача київського вишу оштрафували за недержавну мову

Під час акції біля парламенту України на підтримку закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Київ, 25 квітня 2019 року. УНІАН

Доцента одного із вищих навчальних закладів Києва оштрафували за використання під час освітнього процесу недержавної мови. Таку постанову виніс Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь і постанова набрала чинності 16 жовтня.

Про це повідомляє Офіс мовного омбудсмена.

Викладач застосовував недержавну мову під час освітнього процесу для студентів третього курсу. Цим він порушив частину першу статті 21 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", йдеться у повідомленні.

Оштрафований, ім'я якого не зазначається, має сплатити штраф в розмірі 3400 гривень протягом 15 днів. Або оскаржити його в суді. Якщо суд залишить скаргу без задоволення, то від дня повідомлення про це, оштрафований має сплатити штраф не пізніше, ніж через 15 днів. В іншому разі постанова про накладання штрафу надсилається до органу державної виконавчої служби для її виконання у примусовому порядку. Тоді розмір штрафу подвоюєтьсяВідповідно до положень статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення і становитиме 6800 гривень, зазначають у Офісі мовного омбудсмена.

"Сфера освіти, яка мала би бути прикладом у питанні дотримання мовного законодавства, на жаль, серед тих, де ми щороку фіксуємо чималу кількість порушень. 2021-го ми отримали 157 звернень громадян щодо порушень мовного законодавства окремими педагогічними, науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, вищої освіти, а протягом 2022 року – близько 70", – зазначив мовний уповноважений Тарас Кремінь.

Що відомо

  • 16 липня 2019 року набув чинності Закон про забезпечення функціонування української мови як державної. З 16 липня 2022 року Уповноважений може накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон.
  • Штраф за перше порушення мовного законодавства становить від 3400 до 8500 гривень, а за повторне — від 8500 до 11900 гривень.

Читайте також

Лінгвоцид. Мовний омбудсмен розповів про знищення української мови на окупованих територіях

З 16 липня за порушення мовного законодавства каратимуть попередженням або штрафом — Кремінь