Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові", які хотіли забудувати

. Фото: УНІАН

Верховний Суд залишив без змін постанову суду апеляційної інстанції, якою задоволено позов заступника Генерального прокурора про повернення територіальній громаді Києва земельних ділянок ландшафтного заказника "Жуків Острів".

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Зазначається, що Офіс Генпрокурора звернувся до суду з позовом в інтересах держави до фізичної особи, за якою на праві власності протиправно було зареєстровано 17 земельних ділянок природно-заповідного фонду "Жуків острів" площею понад 3 гектари. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.

"Встановлено, що попри те, що землі площею понад 3 га мають особливе природоохоронне та історико-культурне значення, їх безоплатно передано для забудови. Голосіївський районний суд м. Києва в задоволенні позовних вимог прокурора відмовив. Однак за принципової позиції Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Київським апеляційним судом, з яким погодився і Верховний Суд, позов прокурора задоволено повністю", — йдеться у повідомленні.

Жуків острів свого часу використовувався як мисливські угіддя київських князів. Тут розташовується одна з найбільших заповідних зон Києва, значуща для всієї Європи, де зусиллями екологів збережена незаймана природа – ареал проживання багатьох представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України, нагадують в ОГПУ.

Що відомо

  • Господарський суд Київської області скасував рішення про державну реєстрацію прав на земельні ділянки Фастівщини, вартість яких понад 900 мільйонів гривень. Їх повернули державі, а саме Київській обладміністрації.
  • У власність держави повернули ділянку ландшафтного заказника "Бориспільські острови" на Київщині, вартість якої понад 200 мільйонів гривень.
  • У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та КМДА.
  • Прокуратура Києва повернула громаді 4 земельні ділянки, які вибули з комунальної власності на підставі підроблених судових рішень.

Читайте також

"Референдуми" як кінець переговорів з Москвою, інструкція на випадок ядерного удару. 217-й день війни. Онлайн