Соліст гурту-переможця Євробачення 2022 Kalush Orchestra Тимофій Музичук озвучив історію Центрального будинку культури в Ірпені. Ролик за участі виконавця транслюють на тлі обстріляних російськими військовими стін будинку культури.
Про це повідомляється на сайті Українського Інституту Postcards from Ukraine.
"Сьогодні я говоритиму від імені тих, хто сам вже не може нічого сказати. Центральний будинок культури в Ірпені — з’явився одним з перший у повоєнній Україні. І не тому, що так вирішила влада, а тому, що цього захотіли самі люди і побудували його своїми силами та коштами. тут вони співали, танцювали, влаштовували мовні клуби та ходили на виступи артистів, яких любили. Витупав тут і я з ансамблем "Кралиця" на сцені, якої вже немає…", — каже у ролику Тимофій Музичук.
Центральний будинок культури в Ірпені був зведений у 1953-1954 роках. Його 70-річна історія обірвалася, коли російські військові окупували місто. Вони знищували не лише будинки, а й людей. Їхня мета — знищити всю українську культуру, наголошує музикант у зверненні.
"Але їм це не вдасться. Можна знищити стіни, але культуру — ніколи", — каже Тимофій Музичук.
Цей ролик створений в межах проєкту Українського інституту "Postcards from Ukraine"/"Листівки з України". Проєкт розповідає про історичні та культурні пам'ятки України, які були пошкоджені або повністю зруйновані внаслідок російсько-української війни.
За підтримки USAID створено єдину базу із близько 100 пам’яток, де можна побачити масштаби руйнувань та прочитати історію кожної українською та англійською мовами.
Що відомо
- Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ. Під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.
- В Ірпені близько 50% будинків зазнали руйнувань, а загальну вартість збитків експерти Київської школи економіки оцінили у 25,3 мільярди гривень.
Читайте також
Звільнення захисників Азовсталі, мобілізація в Росії. 211-й день війни. Онлайн