У Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко

. Фото: Мінрегіон

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та очільник Мінрегіону Олексій Чернишов 1 червня у Бородянці відкрили перше модульне містечко на Київщині. Сюди тимчасово заселяться 352 людини, які втратили житло через війну.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства регіонального розвитку громад та територій.

Фото: Мінрегіон

За словами Олексія Чернишова, у Бородянці через бойові дії частково або повністю зруйновані 552 приватних та 24 багатоквартирні будинки, 2 школи та всі адміністративні будівлі.

Фото: Мінрегіон

"Саме зараз такі модулі потрібні громадам для тих, у кого ворог знищив житло. Звісно, такий варіант проживання є тимчасовим. Мінрегіон зараз активно напрацьовує середньострокові та довгострокові варіанти вирішення житлових потреб та відновлення пошкодженого житлового фонду на деокупованих територіях", – наголосив Олексій Чернишов.

Фото: Мінрегіон

Модульне містечко складається з 4 моноблоків по 40 модулів кожен. Воно містить житлові та санітарні модулі (туалет/душ), пральні, столові, ігрові та адміністративні модулі. Містечко має освітлення та опалення та повністю мебльоване.

Фото: Мінрегіон

Це містечко передав уряд Польщі безкоштовно, включно з доставкою, збіркою та меблями. Такі ж модульні містечка планують встановити у Бучі, Макарові, Іванкові та Гостомелі, повідомляє Мінрегіон.

Що відомо

  • У Ірпені тимчасове житло облаштували у вагонах Укрзалізниці для людей, які втратили домівки через війну. Там планували поселити до ста родин.
  • На території санаторію "Дубки" в Ірпені 11 травня запрацювало перше наметове містечко для людей, які під час воєнних дій втратили житло.
  • Станом на 19 травня у Київській області зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Внаслідок вторгнення військ Росії в області пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків.
  • Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, планують викупати квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 98. Текстовий онлайн