В Ірпені демонтують щонайменше 17 багатоквартирних будинків — Маркушин

. Зруйноване військами РФ місто Ірпінь, Київська область. Фото: АР

В Ірпені Київської області внаслідок активних бойових дій після вторгнення Росії в Україну непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. 17 із них демонтують найближчим часом.

Про це під час засідання Ірпінського міськвиконкому повідомив мер міста Олександр Маркушин.

"Якщо будинок не придатний для проживання, ми будемо ухвалювати рішення про його демонтаж. На сьогодні є 17 багатоповерхових будинків на демонтаж. Ми порахували – це до 1500 квартир", – сказав Маркушин.

За його словами, це не остаточна кількість багатоквартирних будинків, які доведеться демонтувати. Адже, загалом, за оцінками експертів не підлягають до відновлення близько 37 багатоповерхівок.

"Бо є будівлі, де візуально наче згорілий лише дах і верхні поверхи, а насправді дуже пошкоджені несучі стіни", – зазначив мер Ірпеня. Він додав, що ще близько 2000 приватних будинків знищені повністю або частково пошкоджені.

Для тих жителів міста, які втратили житло внаслідок російської агресії, до кінця року планують збудувати 50 тисяч квадратних метрів соціального житла.

"Це те житло, яке буде надаватися замість тих квартир, які у людей повністю згоріли, або повністю знищені будинки. Ці квартири будуть повноцінні, це не тимчасове житло. Це звичайні будинки, скоріше за все це будуть 5-поверхові будинки", – розповів Маркушин.

Що відомо

  • В Ірпені відкрили наметове містечко для людей, які втратили житло через війну.
  • Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, планують викупати квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці
  • Понад 120 архітекторів приїхали в Ірпінь допомогти відбудувати місто.
  • На відбудову Ірпеня потрібно 1 мільярд доларів — повідомила депутатка Ірпінської міської ради Віолетта Дворнікова.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 78. Текстовий онлайн