У Києві попрощалися з загиблим на фронті актором і телеведучим Максимом Неліпою. Церемонія відбулася у Палаці культури та мистецтв Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".
Віддати шану воїну прийшли його родичі, друзі, колеги, одногрупники та побратими, передає з місця події кореспондентка Суспільного.
"Разом заснували команду КВН "Ковбої політеху", навчалися в КПІ, дружили", — згадує друг Максима Неліпи Святослав Ковтун.
Коли Максим вступив до Київського політехнічного інституту, побачив оголошення, що набирається команда КВК. І майбутній шоумен не міг проти повз.
"Потроху ми здружилися, заснували колектив і почали свою творчу діяльність як КВНщики. Потім КВН закінчився, усі закінчили університет. І далі кожен пішов своїм шляхом: у когось робота, у когось — сім’я. Максим — у шоу-бізнес, телебачення", — розповідає Святослав Ковтун.
У 2022 року на початку повномасштабного вторгнення Максим Неліпа долучився до тероборони, а потім і до лав ЗСУ.
"Знаю тільки, що була велика черга, і він переживав, що його можуть не взяти (до ТРО — ред.) — бо охочих було багато. Але все ж таки взяли. Довго чекав — але таки взяли. А коли вже Київщину звільнили, він підписав контракт із ЗСУ", — зазначає Святослав.
До війни Максим Неліпа повернувся із шоу-бізнесу до технічної спеціальності — працював інженером-програмістом у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. І це йому стало в пригоді під час служби в ЗСУ. "Справжня інженерна натура", — каже про Максима його друг.
"Щось підкрутити, припаяти, прикрутити — це було у нього в крові. І в ЗСУ він також цим відзначався — міг зробити щось нестандартне, технічно нестереотипне. Наприклад, він їздив на моноколесі. Сам казав: "Святославе, це ж класна штука! Тихенько під’їхав, навів дрона, зробив справу — і тихенько поїхав. Без машини, без бронетранспортера, по лісу, безшумно". Він розповідав, як навчався їздити, скільки падав, але таки опанував. І використовував цей гаджет для захисту України. Він і дронами займався — сам навчився", — згадує Святослав Ковтун.
За два дні до загибелі Максима Неліпа спілкувався зі своїм братом Андрієм. Розповідав про службу, відносини з побратимами. Попри тяжке поранення воїн повернувся до свого полку, щоб продовжувати службу. Хоча його побратими вмовляли його відпочити і підлікуватися.
"Він робив "бавовну" нашим так званим "друзям", "братам". Тепер Макс буде з неба координувати. Справа Макса не помре, його підрозділ помститься і буде захищати Україну і далі", — розповідає брат загиблого Андрій.
"Він був такий жвавий, як вибух, він як шарова блискавка. Він себе себе (у військовій справі — ред.) реалізував у повній мірі. А після перемоги він планував продовжити свою роботу в Чорнобильській зоні", — додає чоловік.
Поховали Максима Неліпу на Байковому кладовищі.
Максим Неліпа загинув на фронті 12 травня.
Він був ведучим багатьох проєктів на українському телебаченні: "Програй мільйон" (канал ICTV, 2004-2006), квартирна лотерея "Хто там?" (телеканали УТ-1 та "1+1", 2007-2009), проєкт "Народна зірка" (телеканал "Україна", 2010-2011). Також він брав участь у "Танцях із зірками" та "Дизель Шоу".
Максим Неліпа приєднався до Збройних Сил України в березні 2022 року. У січні він потрапив у лікарню в Дніпрі після поранення й переніс три операції у відділенні щелепно-лицевої хірургії.