Перейти до основного змісту

У Музеї книги і друкарства безкоштовно демонстрували експонати та проводили майстеркласи

Відвідувачі Музею книги і друкарства. Суспільне Новини/Анна Самара

Щороку 18 травня у світі відзначається Міжнародний день музеїв — заклади можна відвідати безкоштовно. Зокрема, у Києві в Музеї книги і друкарства охочі могли побачити перші видання українських друкарень та долучитися до майстеркласів.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного.

До Музею книги і друкарства завітало чимало відвідувачів. Одна із них — переселенка із Донецької області з Покрівського району Олена.

"Ми переселенці. І от зараз випала нагода потрапити в музей. От чоловік навіть інвалід другої групи, а прийшли подивитися", — сказала Олена.

"Мені дуже подобається побачити станки друкарські. І побачити перші видання, які були видані в нас в Україні", — розповів відвідувач музею Михайло.

Відвідувачі Музею книги і друкарства. Суспільне Новини/Анна Самара

Відвідувачі Музею книги і друкарства. Суспільне Новини/Анна Самара

Окрім перегляду експозицій, відвідувачам пропонували взяти участь в майстеркласах. Один з них — палітурне мистецтво. Охочі могли самостійно створити книгу з аркушів, як у давнину.

Також можна було взяти участь і у майстеркласі з історії писемності — опанувати письмо на матеріалах, що є репліками музейних експонатів.

"Ми пропонуємо текст, який стосується Києво-Печерської лаври. Тобто історична довідка про те, що засновниками Києво-Печерської лаври були святі Феодосій та Антоній. І те, що гість гарно навчився чомусь. І він власноруч вписує своє ім'я і свій рік", — сказав співробітник Музею книги і друкарства Дмитро Чубій.

Відвідувачі Музею книги і друкарства. Суспільне Новини/Анна Самара

Директорка Музею книги і друкарства Валентина Бичковська зазначила, що співробітникам дуже приємно, що до закладу прийшло багато людей.

Відвідувачі Музею книги і друкарства. Суспільне Новини/Анна Самара

"Несподівано, можна сказати. Чому — тому що, ви знаєте, що була сьогодні тривога до 9-ї ранку, майже 12 годин. І при цьому прийшли люди, прийшли діти і охоче приступили до майстер-класів до огляду наших експозицій", — сказала Бичковська.

"Для нас все цікаво. Ми перший раз і нам цікаво. Це ж наша спадщина", — сказала відвідувачка музею Тетяна.

Раніше повідомлялося, що у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва презентували виставку "Ремесла, що живуть". В експозиції — предмети декоративного мистецтва України, що належать до світової спадщини ЮНЕСКО. Відвідувачі виставки зможуть побачити близько 150 творів. Серед них, зокрема: Петриківський декоративний розпис, Косівська мальована кераміка, мотив "Орьнек" — кримсько-татарський орнамент, Кролевецьке переборне ткацтво, Опішнянська кераміка, жіночі прикраси з бісеру на Прикарпатті, вишивки "білим по білому" селища Решетилівка тощо.

В Музеї історії міста Києва спільно з Музеєм шістдесятництва триває ретроспективна виставка "Всесвіт Любові". Вона присвячена життю та творчості української мисткині Любові Панченко. Художниця померла внаслідок російської окупації Бучі у 2022 році.

Топ дня
Вибір редакції