У "Київводоканалі" заявили. що останнім часом знов почастішали звинувачення від містян, що їхнє підприємство навмисно забруднює Дніпро, а саме Русанівську протоку. Там заявляють, що "це не стоки, а саме промивна вода, якою очищають фільтри станції".
Про це йдеться на сайті "Київводоканалу".
Як пояснюють у "Київводоканалі", до Русанівської протоки справді потрапляють зворотні промивні води з Деснянської водопровідної станції.
"Це не стоки, а саме промивна вода, якою очищають фільтри станції. Така технологія передбачена проєктом ще з моменту будівництва і є законною — вона здійснюється за спецдозволом і контролюється лабораторно", — йдеться у повідомленні.
У компанії також наголошують, що вода з Десни потребує складного очищення через сезонні забруднення, тому процес включає коагуляцію, фільтрацію і знезараження. Теперішня технологічна схема очищення питної води передбачає обов`язкове промивання фільтрів, а як наслідок — скид промивних вод.
"В часи коли станція проєктувалась, природне забруднення води у Десні було меншим та іншим за складом, тому і склад промивних вод був менш насиченим. Також треба зауважити, що на час побудови Деснянської водопровідної станції у 1961 році біля місця скиду промивних вод не було житлових масивів та зон відпочинку, що з'явилися значно пізніше", — наголосили у компанії.
Для поліпшення ситуації у "Київводоканалі" кажуть, що вже розробили проєкт модернізації Деснянської станції з очищенням промивних вод.
"Фінансування робіт планується із залученням кредиту від уряду Франції. Для реалізації інвестиційного проєкту необхідно укласти кредитний та субкредитний договори, які потребують видачі місцевих гарантій Київської міської ради", — йдеться у повідломленні.
Раніше до "Київводоканалу" вже були претензії щодо забруднення Русанівської протоки. Зокрема, у 2019 році інспекція Столичного округу заявляла про скид забруднюючих речовин. Тоді під час обстеження колекторів Деснянської водопровідної станції екоінспектори виявили, що до її колекторів було несанкціоновано врізано чотири труби. "Київводоканал" зобов'язали відключити та забетонувати виявлені несанкціоновані підключення до колекторів.
Окрім цього, тоді у Державній екологічній інспекції наголошували, що "Київводоканал" неодноразово протягом 2017, 2018 та 2019 років не допускав державних екоінспекторів до проведення перевірок на об'єктах, що перебувають на балансі комунального підприємства.