Перейти до основного змісту

У Кропивницькому відкрили ветеранський хаб: доступність та послуги перевірили військові

У Кропивницькому на базі Донецького державного університету внутрішніх справ відкрили ветеранський хаб. На ремонт приміщень, облаштування та обладнання витратили один мільйон гривень.

Про це розповів Суспільному ректор університету Сергій Вітвіцький.

"Фінансується Міністерством внутрішніх справ. І локації відкриваються на базі саме профільного закладу вищої освіти. За оцей мільйон облаштували дві кімнати".

Оновна мета хабу — допомогти адаптуватися ветеранам до цивільного життя та відновитися військовим після поранень.

"Це інформаційно-консультаційна робота та соціальна підтримка, це і працевлаштування, залучення ветеранів війни до виховної роботи, надання психологічної допомоги, на базі університету в нас діє кімната психологічної підтримки. Також надання юридичної допомоги", — розповів проректор університету Руслан Врадій.
Ветеранський хаб у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

У спортзалах ветерани та військові після поранення можуть тренуватись безплатно.

Спортзал в Донецькому державному університеті внутрішніх справ. Суспільне Кропивницький

Ветеранка російсько-української війни Юлія у спортивному залі тренується двічі на тиждень. Розповіла, що поранення отримала у березні 2022 року, втратила праву ногу. Заняття спортом допомагають залишатись активною.

"Постійні фізичні навантаження підтримують певний тонус і я можу далі жити повноцінним життям".

Ветеранів та військових тренує доцент кафедри спеціальної фізичної підготовки Володимир Галімський. З його слів, військові після поранень займаються адаптивним спортом.

"Це індивідуальний підхід під кожного. Обираємо такі вправи, які вони можуть виконувати, обмеженість у русі в кожного індивідуальна. Поєднуємо процес з побажаннями ветеранів".

Військовослужбовець Олександр Кунгуров у 2023 році в Донецькій області отримав поранення, втратив праву ногу. Вважає, такі хаби, особливо ветеранам, потрібні.А під час облаштування потрібно подбати про доступність.

"Дуже потрібне хлопцям в плані того, щоб про них ніхто не забував. Важливо, аби під час створення таких хабів не забували про їхню доступність. Цей розташований на другому поверсі. А для мене сходи — це ворог номер один. Добре, як би був ліфт".

За словами проректора університету, на першому поверсі розмістити хаб не було можливості, облаштувати ліфт планують до кінця року.

Заступниця голови обласної військової адміністрації Катерина Колтунова сказала, що в регіоні працює обласний "Центр-ветеран", де опрацьовують всі запити ветеранів.

"Запитів багато. Перенаправлення передбачає, якщо звертається ветеран з інвалідністю і йому треба навчитись водити автомобіль, ми направляємо до Донецького університету внутрішніх справ, до автошколи. Якщо ветеран хоче займатись спортом — перенаправляємо у ветеранський хаб, якщо ветеран хоче працевлаштуватись — направляємо у центр ветеранського розвитку, який об’єднає і центр зайнятості і центр підтримки підприємництва".

За її словами, нині в Кіровоградській області 44 тисячі 661 ветеран.

Топ дня
Вибір редакції