Перейти до основного змісту

"Я нікому не дам закрити цю справу". На Кіровоградщині батьки померлої в лікарні дитини готують позов до суду

Ексклюзивно

У місті Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області розслідують смерть однорічної дівчинки в місцевій лікарні. Дитина потрапила туди в ніч з першого на друге березня. А наступного дня померла. Батьки вважають, що це сталось внаслідок неправильних дій лікарів, тому, незалежно від результатів розслідування, подаватимуть позов до суду.

Про це Суспільному розповіла мати померлої дитини Руслана Скорінцова.

Однорічна Емілія була єдиною дитиною Руслани та Сергія Скорінцових. Першого березня у неї був день народження й під час святкування у ресторані подружжя помітило, що дитині раптово стало зле. Зі слів батьків, той день і наступний пам’ятають похвилинно.

"Ми одразу викликали таксі й поїхали додому. В неї була температура 39,3. Ми їй поставили свічку – температура зменшилась до 36. Я зайшла в кімнату, підійшла до дитинки – дивлюся, а вона лежить і дивиться на мене "скляними" очима. "Швидка" приїхала хвилин через 10. Лікарка забігла, зробила дитині укол – у дитини почались судоми", – розповіла мама дівчинки.
Емілія Скорінцова. Руслана Скорінцова

Зі слів жінки, "швидка" відвезла доньку в лікарню. У приймальному відділенні її оглянув лікар, після чого дитину госпіталізували.

"Лікар хороший, він зразу забрав дитину. Сказав, що доньку реанімували, що судоми можуть були від температури. Також може бути це дуже схоже на приступ епілепсії. Порадив, коли нас випишуть, зразу зробити їй електроенцефалограму. Метод дослідження діяльності головного мозку.Нас перевели до реанімації на добу, щоб поспостерігати за дитинкою. Я погодилась. Нас поклали там під кисневу маску. Ставили крапельниці, я не питала які. Я їм довірила життя своєї дитини, щоб вони зробили все, аби її врятувати. І дві крапельниці – я сиділа, тримала їй ручку, над нею всю ніч плакала. Одна крапельниця капала півтори години".

На ранок, зі слів жінки, доньці стало краще – температури не було, кисневу маску зняли, дитина поїла й лягла спати, прокинулась о другій годині дня й почала сильно плакати.

"Перед цим їй капали – чи снодійне вводили, чи щось, щоб вона спала. Прийшов чоловік, дитина вже кричала десь годину. Жоден лікар не зайшов, жодна медсестра, ніхто. На зміні був вже інший лікар. Він сказав: "Це ваша дитина, для чого підходити. Що я можу зробити". У нашої дитини за рік жодного разу не було такої істерики. Потім лікар подивився животик, сказав, що він м’який, але в неї кольки."

Руслана та Сергій Скорінцови. Суспільне Кропивницький

Зі слів батька, його послали в аптеку купити знеболювальне і ще ліки проти кольки.

"Дали їй ліки, донька на руках заснула, прокинулась, весела, гралась, поїла. Потім дитині поміняли катетер для крапельниці. Одна медсестра сказала: "Давайте вранці поставимо, бо зараз крапельниця не обов’язково". А друга сказала: "Ні, давайте зробимо зараз". Вона ставила крапельницю. Вона менш ніж за 15 хвилин вкапала. Ми не знаємо, скільки вона має капати. І як починає капати, Еміля починає плакати дуже сильно".

Сергій Скорінцов розповів, що бачив, як медсестра вводила доньці ліки, після чого їй стало гірше.

"Тільки закінчилась крапельниця медсестра зайшла й ввела антибіотик. Я спитав, що це за антибіотик, вона сказала – "просто антибіотик". Дитина втратила свідомість, закотились очі, посиніли губи. Лікаря не було, коли медсестра це робила".

За словами чоловіка, реанімували дитину двоє лікарів.

"Вони вийшли через годину і сказали, що не врятували її".

У лікарню мама дівчинки викликала поліцію й написали заяву. 4 березня батьки отримали попередній висновок судмедексперта про причину смерті дитини – набряк головного мозку. Вони вважають, що до смерті призвела лікарська недбалість, сказала Руслана Скорінцова.

"Чоловік знепритомнів за дверима реанімації. Вони двері не відкривали хвилин п’ять, поки не почала їм гупати поліція. Написали, що причина – набряк головного мозку. Але чому мені тоді лікар не сказав, що в неї може бути набряк головного мозку? В них є там МРТ Магнітно-резонансна томографія.– ми б дитину одразу відвели туди, її б обстежили. А чим спровокований набряк? Судомами. Як може бути синдром раптової дитячої смерті одразу після уколу? Я нікому не дам закрити цю справу".

Смерть дитини розслідують

У лікарні від роботи поки нікого не відсторонили, сказав Суспільному керівник лікарні Сергій Савич 5 березня. За його словами, коментувати висновки судмедексперта він не може.

"Розтин проводили судмедексперти, які не мають жодного відношення до лікарні, тобто не наші патологоанатоми. Вони первинно зробили висновки. Зараз у нас працює комісія, вивчають документи, вилучають. На результати цієї комісії ми вже будемо реагувати".

На питання кореспондентки Суспільного щодо версії батьків померлої дитини про те, що лікарі не взяли алергопробу перед введенням ліків, Сергій Савич відповів, що не може розголошувати поточні результати розслідування.

На момент зйомки лікарню відвідала представниця уповноваженого Верховної ради з прав людини у Кіровоградській області Галина Лугова. За її словами, у лікарні працює комісія з якості надання медичних послуг.

"Дитина вночі прибула в дуже тяжкому стані, всі необхідні дії, які треба було вчинити, медичні працівники вчинили, але як далі було – працюють експерти, будемо розбиратись. Зараз медпрацівники не відсторонені".

3 березня поліція Світловодська порушила кримінальні справи за статтями про умисне вбивство малолітньої дитини та несумлінне виконання медпрацівником своїх обов’язків (частина друга статті 115 та частина другою статті 140 Кримінального кодексу України – ред.), розповіла заступниця начальника Світловодського відділення поліції Анастасія Донцова.

"Санкція статті 140 передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років. Статті 115 передбачає від 10-15 років позбавлення волі й до довічного. Експертизи проводить Кропивницьке бюро судових експертиз. Досудове розслідування тільки розпочали, а щоб говорити про підозри, потрібно спочатку його провести".

Для розслідування смерті дитини обласний департамент створив комісію, до складу якої увійшли лікарі з Кропивницького. Результати її роботи мають бути до кінця дня 5 березня, сказав під час брифінгу керівник обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. На момент підготовки матеріалу результатів ще не було.

"Віримо кожному слову батьків, звіряємося з позицією медичного персоналу. Однозначно, адміністрація закладу, яка несвоєчасно повідомила про цей випадок, має бути вже зараз притягнута до відповідальності. Додатково залучили відповідну лабораторну експертизу, вона триватиме певний час, оскільки є необхідність бактеріальних висівів та гістологічних дослідженьГістологічне дослідження включає процедуру відбору невеликого зразка тканини для дослідження, яке зазвичай проводиться патологоанатомом.".

Зі слів Олега Рибальченка, результати цих лабораторних досліджень мають бути готові менш як за місяць.

Руслана та Сергій Скорінцови сказали, що, незалежно від результатів, готують позов до суду на дії лікарів. Крім того, для підтвердження своїх слів чоловік готовий пройти перевірку на поліграфі.

Топ дня
Вибір редакції