Перейти до основного змісту

Як родинам полонених та зниклих безвісти військових з Кіровоградщини отримати виплати

У лютому набули чинності зміни до закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Тепер виплати сім’ям полонених і зниклих безвісти військових, зокрема і Кіровоградщини, ділитимуть порівну між родичами, але отримати вони зможуть частину цих грошей.

Про це Суспільному розповіла начальниця групи комунікацій Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Поліна Кравченко.

За її інформацією, відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” за військовослужбовцями, захопленими в полон, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

"Але це не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини або дезертирували зі Збройних сил України".

Речниця пояснила, що військовослужбовці мають право скласти у письмовій довільній формі особисте розпорядження на випадок захоплення його в полон або зникнення безвісти про виплату належного йому грошового забезпечення рідним за його вибором, визначивши розмір частки таких людей у відсотках.

Якщо військовослужбовець не склав особистого розпорядження гроші виплачуватимуться так:

  • 50% виплат має бути розподілена рівними частками між представниками першої черги — дружиною або чоловіком, законними представниками неповнолітніх дітей, з-поміж дітей з інвалідністю з дитинства або їх законними представниками та батьками військових, крім тих, що отримують від нього аліменти, а також батьків, позбавлених батьківських прав;
  • якщо військовий не має представників першої черги, то 20% забезпечення розподіляється рівними частками між представниками другої черги — повнолітніми дітьми, рідними братами чи сестрами, законним представником яких є військовий;
  • решта грошей 50% або 80% зберігатимуться у військовій частині. Їх виплатять військовому після повернення. У разі смерті вони стануть частиною спадщини.

Які потрібні документи, щоб отримати виплати

Члени сімей звертаються із заявою на ім’я командира військової частини через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, який надав сповіщення про зниклого безвісти чи захопленого в полон. До заяви додають залежно від статусу заявника:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові та реєстрацію місця проживання;
  • довідку про реєстрацію місця проживання або перебування членів сім’ї;
  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копії свідоцтв про народження дітей;
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Керівник військової частини документи розглядає протягом 15 днів та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що заявнику повідомляють у письмовій формі, сказала начальниця групи комунікацій.

"Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або зникнення безвісти на підставі наказів командирів. Гроші виплачують щомісяця до звільнення з полону, або визнання військових у встановленому законом порядку безвісти зниклими чи померлими."

Виплата грошей членам сімей військовослужбовців здійснюється у разі, коли заява про його виплату надійшла до військової частини:

  • до дня звільнення військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, інтернованих у нейтральних державах;
  • протягом трьох років з дня набрання законної сили рішенням суду про визнання військовослужбовців безвісти зниклими або загиблими, але не пізніше ніж до дня набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення про визнання їх безвісти зниклими або оголошення померлими.

Відповідно до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до ста тисяч гривень, включаються також військовослужбовці, які захоплені в полон, крім тих, які добровільно здалися в полон, або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісти зниклі, у разі, коли зазначені події сталися, як до введення воєнного стану, так і після його введення, сказала начальниця групи комунікацій.

Топ дня
Вибір редакції