Перейти до основного змісту

Організовують опитування і збиратимуть ідеї. У Кропивницькому створюватимуть новий герб і прапор

Ексклюзивно

У Кропивницькому організовують опитування і збиратимуть ідеї для створення нових герба і прапора міста. Заміна міської символіки є рекомендацією Українського інституту національної пам’яті.

Нинішні герб і прапор Кропивницького містять в собі елементи пропаганди російської імперської політики – це вензельПов'язані між собою або перевиті в малюнок початкові літери імені, прізвища. російської імператриці Єлизавети Петрівни та зображення земляної фортеці, яка була плацдармом російської армії для захоплення українських земель. Такого висновку дійшла комісія. Ці елементи символіки порушують вимоги закону про "Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії".

Про це розповів Суспільному секретар міської ради Олег Колюка.

Площа перед міською радою. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому на площі перед міською радою на флагштоці нині є три прапори. Поряд з синьо-жовтим державним і червоно-чорним організації українських націоналістів, висить стяг Кропивницького. Опис цього прапора, згідно з інформацією на сайті міськради, звучить так:

"Стяг, верхня та нижня смуги якого жовтого кольору. До центру відходить малиновий трикутник з золотим вензелем Святої Єлисавети у центрі. Між трикутником і смугами проходять три сині стрічки, вилоподібний хрест".

Цей прапор знімуть, оскільки він містить символ російської імперської політики, сказав секретар міської ради.

"Висновок експертної комісії стосовно того, що наша символіка, окремі її елементи – це герб і прапор, підпадають під заборону, це закон України про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики і деколонізації топонімії".
Герб та прапор Кропивницького. Кропивницька міська рада

Згідно з висновком Українського інституту національної пам’яті, окрім прапора з вензелем, зображення контурів земляних укріплень фортеці святої Єлисавети, зокрема, і на гербі Кропивницького, мають подвійну ідеологічну символіку. Зображення фортеці символізує російську присутність у краї й підпадає під дію закону про заборону пропаганди російської імперської політики, пояснив Суспільному співробітник інституту Богдан Короленко.

"На гербі міста Кропивницький, колись це був Єлисаветград, до 1919 року, і фактично з 1845 року, коли був ухвалений імператорський указ про герб міста Єлисаветграда, вказувалось, що в гербі, окрім двоголового російського орла, міститься також вензель імператриці Єлизавети Петрівни.

Прапор, герб Кропивницького затверджені рішенням міської ради у лютому 1996 року. Їх розробив заслужений архітектор України Віталій Кривенко, який помер чотири роки тому.

"У 1996 році, тоді ще Кіровоградська міська рада, ухвалила рішення про вензель святої Єлисавети. Нібито місто Єлисаветград було назване на честь цієї святої, і цей з видозміненим шрифтом вензель, став називатися — вензель святої Єлисавети. цей вензель. Тобто, цей вензель, який до цього часу існує, він є похідним від вензеля російської імператриці Єлизавети Петрівни і належить до символіки російської імперської політики".

Щодо обрисів земляного укріплення — фортеці святої Єлисавети інститут має такі висновки.

"Фортеця була закладена у 1754 році. Власне, це укріплення було плацдармом для подальшого наступу російської імперії інкорпорацій українських земель. Яка Використовувалась, як плацдарм для подальшого просування на українські землі у південному напрямку. З одного боку, земляне укріплення пов’язане з історією творення сучасного міста. Навколо фортеці, вона була таким адміністративним центром, розбудовувалось сучасне місто Кропивницький, донедавна Кіровоград, і Єлисаветград до 1924 року. Але з іншого боку, в законі чітко написано – до символіки російської імперської політики належать також і зображення, пов’язані з реалізацією російської імперської політики. І в цьому сенсі зображення цього земляного укріплення фортеці святої Єлисавети, безпосередньо пов’язане з реалізацією російської імперської політики на українських землях".

Організовують опитування і збиратимуть ідеї для нових герба і прапора міста, сказав секретар міськради Олег Колюка.

Цього тижня оголосимо опитування, з чим асоціюється у жителів наше місто, аби ці результати потім були враховані при розробці символіки. Також вже розробляємо проєкт положення про конкурс на нову символіку, тому що нова символіка розробляється на основі конкурсних пропозицій".

Кропивничанка Анна сказала, що символіка міста – найменше, що її нині хвилює.

"Я вважаю, нині такий період, що є важливіші питання, ніж займатися такими справами. Зараз треба думати про хлопців, які нас захищають, а не те що намальоване на прапорі області і всього іншого".

За словами секретаря Кропивницької міської ради, зібрані під час опитування ідеї щодо нового вигляду герба і прапора розглядатимуть на топонімічній комісіїМіська топонімічна комісія працює над впорядкуванням найменувань чи перейменувань об`єктів міського середовища, увічненням пам`яті видатних діячів і подій, встановленням пам’ятних знаків на території обласного центру. у березні.

Топ дня
Вибір редакції