Перейти до основного змісту

"Захист не ходить, рік не розглядається провадження": прокурор Кіровоградщини про справу керівниці управління освіти

У Кропивницькому рік не можуть розпочати судове засідання у справі очільниці міського управління освіти Лариси Костенко та ексбухгалтерці цього управління, яких підозрюють у зловживанні владою.

Про це під час зустрічі з журналістами 6 лютого сказав керівник прокуратури області Ян Стрелюк.

10 листопада 2023 року прокуратура повідомила про підозру у зловживанні службовим становищем керівниці управління освіти Кропивницької міськради Ларисі Костенко та бухгалтерці цього управління. За матеріалами слідства, у 2021 році управління освіти сплатило гроші за електроенергію, яку фактично заклади освіти не спожили. Це завдало громаді майже 600 тисяч гривень збитків.

Для колишньої бухгалтерки суд обрав запобіжний захід – особисте зобов'язання, для Лариси Костенко – заставу 107 тисяч гривень, на них поклали зобовʼязання – з'являтися до суду за першою вимогою, не виїжджати з Кіровоградської області без дозволу суду, за виключенням виїздів у робочі відрядження, повідомляти суд про зміну місця проживання та місця роботи, не спілкуватись зі свідками та між собою. Підозрювані свою провину заперечують. У жовтні 2024 року обвинувальний акт призначили до судового розгляду.

Керівник прокуратури області Ян Стрелюк вважає, захист Лариси Костенко затягує розгляд справи.

"То адвокат захворів, то керівниця управління освіти захворіла, то ще щось. Ми кожні два місяці продовжуємо запобіжні заходи, однак прокур вимушений також підлаштовуватися під суддів", – сказав прокурор області Ян Стрелюк.

Під час судового засідання 4 лютого одна з трьох адвокатів Лариси Костенко Вікторія Завгородня подала до суду клопотання перенести розгляд справи, а підозрювані відмовились від пропозиції судді Світлани Льон розглядати справу без захисниці. На думку Яна Стрелюка, таким чином учасники судового процесу зловживають своїми правами.

"Схема зловживання правами проста: наймаєш трьох адвокатів, приходиш й сам, ти не зриваєш судове засідання, а один адвокат захворів або в іншому процесі залучений. Останнього разу, якщо я не помиляюся, адвокат клопотання заявив, що брав участь в інших слідчих діях. Тоді домовляйтесь з органом досудового розслідування й в інший день проводьте ці слідчі дії. Жодних документів, що підтверджують те, які слідчі дії, в якому органі – не надали".

Про позов на захист честі, гідності та ділової репутації

Адвокат керівниці управління освіти Сергій Лишенко під час судового засідання 4 лютого сказав, що доводитиме невинуватість своєї підзахисної. Керівниця управління освіти Лариса Костенко розповідала Суспільному, що обвинувачення проти себе вважає тиском. Планує подавати позов на захист честі, гідності та ділової репутації.

За словами Яна Стрелюка, для відшкодування моральної чи матеріальної шкоди або ж подання позову на захист честі, гідності та ділової репутації – потрібно спочатку отримати виправдувальний вирок.

"Поки що зарано вести мову про це. Тим паче через них рік не розглядається провадження. Якщо вони зацікавлені в виправдувальному вироку, тоді хай йдуть в процеси та доводять невинуватість. Прокурор ходить, захист не ходить. І тут стверджують, що паралельно хочуть звернутися до прокуратури".

На його думку, такі дії – це нелогічно.

Топ дня
Вибір редакції