Перейти до основного змісту

"У разі порушення графіку з перевізниками розриватимуть угоду". Що показала вечірня перевірка маршруток у Кропивницькому

Ексклюзивно

Якщо перевізники порушуватимуть графіки руху маршруток, з ними розриватимуть договір. Дотримання таких графіків увечері було однією з умов, за яких у Кропивницькому збільшили вартість проїзду з 3 січня. Щоб перевірити, чи перевізники виконують цю умову, управління транспорту міськради влаштувало перевірку в центрі міста.

Про це Суспільному розповів керівник управління транспорту Віктор Житник.

Для перевірки направили двох працівників управління транспорту. Перевірка тривала з восьмої до десятої вечора.

"Все-таки після того, як підвищили вартість, вже не повинно бути нарікань на те, що ціна не та, грошей не вистачає", — сказав начальник управління.

За його словами, стежити за графіками й пасажирам, й управлінню транспорту можна було б завдяки системі GPS-навігації. Але нині не всі маршрутки належним чином відображаються в спеціальній програмі Easyway. Щоб налагодити це, частина перевізників розпочала заміну оператора.

"Якщо пасажир затримався і в нього є смартфон, то він повинен мати наявну картину й обрати між декількома перевізниками. І якщо він не бачить, що на маршруті найближчим часом буде транспорт, який йому більш-менш підходить, то може надати перевагу іншому транспорту. Звичайно, це інколи із пересадкою, але ж він може скористатись і не очікувати. І ми зможемо їх (маршрутки й перевізників — ред.) контролювати з дому. Бо, вибачте, щодня з 20-ї до 22-ї ти їх контролювати не будеш", — пояснив Віктор Житник.

Якщо з восьмої до десятої вечора інтервал руху громадського транспорту перевищує 30-40 хвилин, це порушення, сказав представник управління транспорту Микола Цирфа. За його словами, кількість зафіксованих порушень вплине під час проведення конкурсу на отримання певного маршруту для перевізника. Нині конкурс не проводять через воєнний стан в країні.

"Потрібно протягом місяця три й більше актів, щоб зафіксувати грубі порушення. А потім подати на розгляд керівництва щодо розірвання договору з цим перевізником за невиконання ним договору. У додатковій угоді чітко написано, що невиконання рейсів у вечірні години є причиною для одностороннього розірвання угоди з цим перевізником".
Кропивницький увечері. Суспільне Кропивницький

З графіками руху громадського транспорту можна ознайомитися на сайті міської ради. Згідно з розробленими розкладами, пасажирів ввечері мають перевозити з 18:00 до 22:00. До прикладу, маршрут №104 з 20 до 22 години має їздити з інтервалом у пів години. Під час перевірки за дві години у центрі міста не було жодної маршрутки №104. Так само й маршруток №4 та №55. Маршрутка №134 з 20:00 до 22:00 приїхала один раз — о 20:32.

Директор підприємства "Автолегіон-Варванської Ю.В." Олександр Глушаков, яке обслуговує ці маршрути, телефоном пояснив Суспільному, що маршруток не було через черги на заправці. Щоб виїхати наступного дня, водії там чекали дві години. За його словами, бракує водіїв, а ті, хто працює, пенсіонери.

"Є по одному водію. Якщо в нього тиск не піднявся, він їде, а так я його примусити не можу о п’ятій ранку виїхати й до десятої їздити".

Водночас як сказав директор підприємства, бракує й пасажирів.

"Якби було кого возити, вони б і до 23-ї їздили, і не потрібні були б ці графіки. А як немає кого возити — одна чи дві людини. Щоб коло йому проїхати, треба 150 гривень на заправку, а він провозить 15-30 гривень… Ну, як так можна. Я ось сказав їм, щоб в обід з’їжджали, стояли, а вони говорять, а кого ми потім будемо возити".
У Кропивницькому увечері перевіряли графіки руху маршруток. Суспільне Кропивницький

На маршруті №113 з 20:00 до 22:00 представники управління транспорту зафіксували інтервал 50 хвилин, а не 30, як має бути, сказав Валерій Пугач.

"На маршруті 113 не було чергової машини. Склали акт, вручимо його перевізнику, і перевізник буде надавати пояснення, чому так сталось. Відповідно до умов додаткових угод вони повинні забезпечувати роботу чергових транспортних засобів".

Наступний водій маршрутки №113 Віктор пояснив, що приїхав за графіком. Після 20-ї години їздить через кожні пів години. На маршруті працює дві машини.

Водій ще одного маршруту — №14 — Владислав Кашніков також сказав, що їздить кожні пів години — до 21:30.

"Проблем немає, я думаю. Звичайно, людей немає, але то таке. Буває, коли машина зламалась, то тоді можуть з’їхати, а так — то ні".

Водій маршруту №55 Олександр Хищенко розповів, що їздить до десятої вечора. Він також відзначив брак пасажирів.

"Я їхав порожній до 22-ї. Треба з заправки приїхати й до комендантської години встигнути з машиною в гараж і додому. З восьмої, сьомої тридцять вже якби немає нічого, тобто графіки свої об’їздили, і все".
Пасажири на зупинці. Суспільне Кропивницький

Окрім водіїв, Суспільне поспілкувалося з пасажирами. Ірина Лагомина сказала, що їздить з вулиці Полтавська щодня, за пів року у центрі міста після 20-ї години вперше потрапила на маршрутку №55. Кропивничанка Світлана Васильєва також відзначила, що після восьмої вечора доїхати з центру міста маршруткою додому складно.

"Вчора чи позавчора я стояла, поки 274 не прийшов, й поїхала ним. Десь пів години — хвилин сорок я точно чекала. Що можна сказати... Якщо підняли вони ціну, то хай і їздять відповідно".

Кропивничанин Сергій сказав, що ввечері маршрутки не чекає і йде додому пішки.

"У нас маршруток після шостої вечора вже немає. Іноді тролейбуси виручають, а взагалі-то доводиться велосипед брати".

За словами Віктора Житника, щодня у Кропивницькому виїжджає 120-130 маршруток. Якщо перевізники порушуватимуть графіки руху, з ними розриватимуть договір.

Топ дня
Вибір редакції