Ветеран війни з Кропивницького, десантник 80-ї бригади Андрій Казарин відновлюється після поранення за допомогою занять спортом. Врятувавшись з машини, що палає, він вірив, що колись зможе ходити. За пів року, після операції у Норвегії, зміг повернутись до повноцінних занять у тренажерній залі.
Ветеран розповів Суспільному, що тренування допомагають відновитися після поранення, яке отримав на Бахмутському напрямку у вересні 2023 року.
"Після поранення пройшов курс лікування, реабілітації, повернувся з-за кордону і з березня 2024 року почав займатися адаптивними видами спорту".
На фронт Андрій пішов добровольцем на початку повномасштабної війни.
"Рідний брат пішов відразу на фронт добровольцем. Я в, що потрібно йти захищати, не відсиджуватись вдома. Пройшов навчання, потрапив у 80-ту десантно-штурмову бригаду. У місті Краматорськ я став РЕБівцемЗасіб, який створює перешкоди для звʼязку між оператором та усією зброєю з радіоелектронним обладнанням: БпЛА, системою ППО чи артилерією.".
Андрій Казарин брав участь у визволенні українських міст з-під російської окупації.
"З травня-червня 2022 року я почав захищати нашу Батьківщину на фронті: Харківська операція, потім Бахмутська. Там я отримав тяжке поранення. Їхав в машині у Кліщіївку і по мені прилетів ворожий FPV-дрон. Я втратив свідомість , а коли прийшов до тями, був у кюветі у посадці, майже весь обгорів. До точки евакуації було десять кілометрів. Довезли мене туди, ввели у штучну кому, а прокинувся я в реанімації у Дніпрі".
Після операції за кордоном, згадує, за два тижні став на ноги та навчився ходити.
"У Норвегії мені зробили всі операції — пересадку шкіри, подіставали осколки. Мені сказали норвежці, що я давно вже мав бігати, а не просто вставати і починати вчитись ходити. Вони мене як робота підіймали, тягали, змушували у більярд грати, настільний теніс. 2 лютого 2024 року я повернувся в Україну, додому. Потихеньку почав займатися спортом — тяжко було, та й зараз нелегко".
Важливо, щоб після поранень ветеранам були доступні декілька видів відновлення, сказав військовий психолог Рустам Тараненко.
"Це медична реабілітація, психологічна, соціально-побутова та професійна. Це може бути . Оптимальний варіант – коли це застосовують комплексно.
За словами психолога, долучатись до реабілітації треба якомога раніше, це сприятиме швидшому поверненню до активності.