Перейти до основного змісту

"Вірив, що колись зможу ходити". Ветеран війни з Кропивницького відновлюється через спорт

Ексклюзивно

Ветеран війни з Кропивницького, десантник 80-ї бригади Андрій Казарин відновлюється після поранення за допомогою занять спортом. Врятувавшись з машини, що палає, він вірив, що колись зможе ходити. За пів року, після операції у Норвегії, зміг повернутись до повноцінних занять у тренажерній залі.

Ветеран розповів Суспільному, що тренування допомагають відновитися після поранення, яке отримав на Бахмутському напрямку у вересні 2023 року.

"Після поранення пройшов курс лікування, реабілітації, повернувся з-за кордону і з березня 2024 року почав займатися адаптивними видами спорту".
Андрій Казарин тричі на тиждень відвідує тренажерний зал. Суспільне Кропивницький

На фронт Андрій пішов добровольцем на початку повномасштабної війни.

"Рідний брат пішов відразу на фронт добровольцем. Я в, що потрібно йти захищати, не відсиджуватись вдома. Пройшов навчання, потрапив у 80-ту десантно-штурмову бригаду. У місті Краматорськ я став РЕБівцемЗасіб, який створює перешкоди для звʼязку між оператором та усією зброєю з радіоелектронним обладнанням: БпЛА, системою ППО чи артилерією.".

Андрій Казарин брав участь у визволенні українських міст з-під російської окупації.

"З травня-червня 2022 року я почав захищати нашу Батьківщину на фронті: Харківська операція, потім Бахмутська. Там я отримав тяжке поранення. Їхав в машині у Кліщіївку і по мені прилетів ворожий FPV-дрон. Я втратив свідомість , а коли прийшов до тями, був у кюветі у посадці, майже весь обгорів. До точки евакуації було десять кілометрів. Довезли мене туди, ввели у штучну кому, а прокинувся я в реанімації у Дніпрі".

Після операції за кордоном, згадує, за два тижні став на ноги та навчився ходити.

"У Норвегії мені зробили всі операції — пересадку шкіри, подіставали осколки. Мені сказали норвежці, що я давно вже мав бігати, а не просто вставати і починати вчитись ходити. Вони мене як робота підіймали, тягали, змушували у більярд грати, настільний теніс. 2 лютого 2024 року я повернувся в Україну, додому. Потихеньку почав займатися спортом — тяжко було, та й зараз нелегко".
Андрій Казарин тренується разом з товаришем Михайлом Дроботенком, який теж отримав поранення на фронті. Суспільне Кропивницький

Важливо, щоб після поранень ветеранам були доступні декілька видів відновлення, сказав військовий психолог Рустам Тараненко.

"Це медична реабілітація, психологічна, соціально-побутова та професійна. Це може бути . Оптимальний варіант – коли це застосовують комплексно.

За словами психолога, долучатись до реабілітації треба якомога раніше, це сприятиме швидшому поверненню до активності.

Топ дня
Вибір редакції