Перейти до основного змісту

"Кров потрібна пораненим військовим і цивільним". У Кропивницькому відбулась виїзна донорська акція

35 людей долучились до виїзної донорської акції в Центральноукраїнському національному технічному університеті, що у Кропивницькому, яка відбулась 7 листопада. Кожен здав 450 мілілітрів крові. Такі акції працівники обласної станції переливання крові організовують, щоб залучити більше донорів.

Кров потрібна завжди та всіх груп, особливо під час війни, розповів Суспільному завідувач відділу заготівлі крові Роман Соболь.

"Ми практикуємо виїзні бригади, виїжджаємо на підприємства, в райони, щоб більше залучити донорський склад. Кров потрібна пораненим на фронті військовим й цивільним".

Зі слів лікаря, до станції переливання кров треба довести не менш як за шість годин. Перед відправленням до шпиталів та лікарень кров перевіряють.

"Це інфекції, які передаються з кров’ю: гепатит C, В, ВІЛ та СНІД. Якщо є будь-які погрішності, ми викликаємо донора та повідомляємо йому про це".
Учаснику виїзної донорської акції вимірюють тиск. Суспільне Кропивницький

Завідувач відділу комплектування Вадим Чернишов сказав, що перед здачею у донорів перевіряють рівень гемоглобіну, резус-фактор та групу крові. Потім їх оглядає лікар. Здавати кров можна з 18 років до 65. Вага людини має бути не менше 50 кілограмів. Протипокази – це інфекційні недуги, онкозахворювання, лікування інсуліном, ампутація чи трансплантація органу.

"Запитуємо про дієту у першу чергу, тому що не можна вживати жирне, смажені й алкогольні напої за 24 години".
Учаснику виїзної донорської акції вимірюють температуру. Суспільне Кропивницький

Викладачка Олена Голик розповіла, що за час повномасштабного вторгнення здає кров увосьме. До цього їздила на станцію переливання крові.

"Зручно, коли в закладі освіти є можливість здати кров і докласти свій внесок у допомогу нашим захисникам. З початку війни я почала здавати кров, оскільки вона в мене рідкісна – четверта негативна".

Проректор Андрій Кириченко сказав, що на фронті нині й викладачі, й студенти університету. До акції долучились, щоб допомогти пораненим та травмованим, тим, кому потрібна кров.

"Дуже зручно, що працівники станції переливання крові приїхали саме до нас. Наших студентів – сотні на фронті, а мобілізованих викладачів – 20".

За інформацією завідувача відділу заготівлі крові, акція тривала три години.

Топ дня

Вибір редакції