13 887 компаній та 28 054 ФОПів нині отримали ліцензії Міністерства охорони здоров’я України. Це дані на середину жовтня. У 2024 році видали на 16% більше медичних ліцензій, ніж за аналогічний період торік. У Кіровоградській області 119 медичних компаній з чинними ліцензіями, що є найменшим показником серед усіх регіонів країни.
Про це йдеться на платформі для роботи з відкритими даними Опендатабот.
За інформацією з порталу, найбільше медичних компаній з чинними ліцензіями працює у Києві – це 20%. Далі за рейтингом Дніпропетровщина – 8%, Донеччина, Львівщина та Харківщина – по 6%.
"Пік видачі медичних ліцензій припав на 2019 рік: 910 компаній за 9 місяців. Відтоді кількість нових дозволів на роботу у медичній сфері лише вщухала", – йдеться на платформі Опендатабот.
З початку року українські компанії отримали 355 медичних ліцензій, що на 16,4% більше, ніж за аналогічний період у 2023 році. Однак, за той самий період у 2021 році було видано 670 ліцензій.
За даними порталу, понад 81% виданих медичних ліцензій компаній – чинні.
"Найбільше ліцензій видано на молодшу сестринську справу – 87% компаній від загальної кількості. Наслідують організація та управління охороною здоров’я – 81%, а замикає топ – терапія із 39%. Зазначимо, що одна компанія може мати ліцензії на декілька напрямків", – йдеться в матеріалі.
За інформацією "Опендатабот", ліцензії на судово-психіатричну експертизу й такі ж вузькі галузі, як судово-медична токсикологія та цитологія – мають лише декілька компаній.
Як отримати ліцензію на медичну практику на Кіровоградщині
За інформацією директора обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, щоб отримати ліцензію, потрібно зібрати відповідний пакет документів та звернутись до Міністерства охорони здоровʼя України.
"Для отримання ліцензії людина, яка хоче її отримати, має звернутись до Міністерства охорони здоровʼя, де їй нададуть консультацію щодо необхідних документів".
Процедура отримання ліцензії на медичну практику
За даними з порталу "Дія", для отримання ліцензії на медичну практику юридичній особі чи фізичній особі-підприємцю потрібно звернутись до Міністерства охорони здоров'я України із заявою за формою та додати до неї:
- Відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня
- Опис документів, який подається у двох примірниках.
Також для отримання ліцензії на медичні послуги здобувач ліцензії повинен:
- бути зареєстрованим як юридична особа або фізична особа – підприємець;
- мати приміщення, в якому буде проводитися медична практика;
- забезпечити наявність щонайменше одного медичного працівника за кожною заявленою лікарською спеціальністю, спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою та немедичних працівників, які працюють у системі охорони здоров’я;
- мати в наявності медичне обладнання, витратні матеріали та вироби медичного призначення, дозволені до використання в Україні й необхідні для виконання обсягу медичної допомоги, передбаченої уніфікованими клінічними протоколамиДокумент, який визначає вимоги до діагностичних, лікувальних, профілактичних та реабілітаційних методів надання медичної допомоги та їх послідовність., затвердженими МОЗ, за переліком спеціальностей, за якими провадиться медична практика.
За даними з порталу "Дія", вартість цієї послуги дорівнює одному прожитковому мінімуму для працездатної особи, тобто 3028 гривень. Отримати ліцензію можна через десять робочих днів після подачі заяви та документів.