Перейти до основного змісту

У Світловодську на Кіровоградщині готують гуртожиток для переселенців. Коли заселять

Ексклюзивно

У гуртожитку міста Світловодськ на Кіровоградщині планують поселити майже 250 переселенців. Для цього там мають реконструювати 34 квартири і відремонтувати 64 кімнати. Інвестора знайшли та почати роботи поки не можуть.

Про це Суспільному розповів начальник управління житлово-комунального господарства Віктор Самоляк.

Приміщення без електрики, водопостачання і опалення, вікна без скла, бетонні стіни. Такий вигляд нині мають кімнати гуртожитку у місті Світловодськ. Там планують капітальний ремонт і реконструкцію у двох з чотирьох під’їздів дев’ятиповерхової будівлі.

В одному під’їзді зроблять реконструкцію 34 квартир. Суспільне Кропивницький

За проєктом, в одному під’їзді зроблять реконструкцію 34 квартир, в іншому – капітальний ремонт 64 кімнат. Гроші інвесторів, сказав Віктор Самоляк.

"Вартість проєкту третього блоку – 37 мільйонів гривень, першого – 24 мільйони гривень. Два роки тому ми почали працювати з міжнародною фінансовою компанією AFC. Вони долучили нас у список претендентів на інвестиції. За їхніми стандартами, у першому блоці, де квартири, ми зможемо поселити 99 людей. Відповідно, вони нам можуть профінансувати 595500 доларів. У третьому блоці – 143 людини. Фінансування складає 860160 доларів".
Нині приміщення гуртожитку без електрики, водопостачання і опалення, вікна без скла, бетонні стіни. Суспільне Кропивницький

Зі слів міського голови Світловодська Андрія Маліцького, згідно з умовами співфінансування, щоб почати роботи, частину грошей мають виділити з міського бюджету.

"На першу чергу, де кімнати, ми вже подали тендер і там будуть розпочинатися роботи. На наступну сесію буде виноситись питання співфінансування. Мова йде про майже 15 мільйонів гривень, які ми не можемо виділити з міського бюджету, бо не маємо змоги віднайти їх так швидко. Через це будемо подаватися на систему DREAM і розраховувати, що це співфінансування візьмуть на себе інші міжнародні партнери".

DREAM – це державна цифрова система для роботи з проєктами відновлення і відбудови України. За даними міського голови, нині у громаді зареєстровані майже вісім тисяч переселенців, проживають п'ять тисяч.

"Люди живуть у приватному секторі та у дачних масивах. Хто мав потребу і можливості, купили собі житло. Є переселенці, які мешкають у місцях компактного проживання, їх у нас три. В них можуть перебувати майже сотня людей".
Щоб почати роботи, частину грошей мають виділити з міського бюджету Світловодська. Суспільне Кропивницький

Після повномасштабного вторгнення у Світловодськ з міста Лисичанськ Луганської області переїхала Любов Самохіна.

"І будинок у мене був, і квартиру донька купила, але навіть не встигли у ній пожити, бо її розгромили. Все винесли. Ми в чому стояли, в тому і поїхали. Думали на два тижні, а виявилось, що ми вже майже три роки на Кіровоградщині живемо. З донькою знімаємо тут квартиру, у нас добра господиня. Вона не бере з нас грошей за оренду житла, лише квартплату".

У Світловодську тендер на ремонт одного блоку провели. Щоб підписати угоду і почати ремонт, чекають рішення сесії про виділення грошей з місцевого бюджету, сказав начальник управління житлово-комунального господарства Віктор Самоляк.

За умовами угоди, перші гроші від інвестора мають отримати не пізніше січня 2025 року. Завершити ремонт житла для переселенців планують до вересня.

Скільки Кіровоградщина прийняла переселенців

Нині у Кіровоградській області, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, проживають 82900 переселенців. Для них облаштували 82 місця компактного проживання у 31 громаді. Всього – 2 893 місця.

Проживають майже дві тисячі. Решта – купили, винаймають житло, живуть у родичів і знайомих. Це інформація від заступниці начальника обласної військової адміністрації Катерини Колтунової.

"У громадах є сформовані черги, які ведуть облік тих, хто, згідно певних критеріїв можуть стати на чергу і чекати свого житла. В цих чергах понад 900 сімей, це понад 3 тисячі людей. Тому дуже важливо зараз актуалізувати і інвентаризувати всі будівлі, які є на території громад". Та що ми можемо з ними зробити, які можуть бути привабливі для того, щоб інвестували в них міжнародні партнери, щоб створювати там соціальне житло або житло для переселенців.

За інформацією Катерини Колтунової, в містах Олександрія і Кропивницький розпочинають проєкт з міжнародною організацією з міграції, яка готова забезпечити будівництво або переоблаштування будівель.

Топ дня

Вибір редакції