Забруднення річки Десна на Чернігівщині не вплине на якість водопостачання у Кіровоградській області. На сьогодні забруднення не просунулося до питних водозаборів Києва, його вдалося зупинити на межі Чернігівської й Київської областей.
Про це Суспільному розповів заступник голови Державного агентства водних ресурсів Ігор Гопчак.
"На просування забруднення впливають природні особливості рельєфу дна річки, характер течії, перемішування в шарах по глибині, вихровий рух течії. Також прискорюють процеси розбавлення і очищення від органічних речовин. Ми точно знаємо, що це органічна речовина. Вона не є токсичною, це не пестициди, не хімічні забруднення, це не важкі метали. Наші лабораторії щоденно відбирають проби, важких забруднень немає, а органіка має властивість з киснем окислюватися і осідати на дно".
За інформацією Ігоря Гопчака, ситуація у Київській області покращилась. Кисень та хімічне споживання кисню у воді в межах норми.
"Навіть, коли Десна дотече до річки Дніпро, в якій в п'ять разів більший об'єм води, то після їх змішування вже нічого не залишиться, ми не будемо спостерігати погіршення якості води. Кропивницький знаходиться нижче Канівського водосховища, там є гідротехнічні споруди ГЕС і коли вода проходить через турбіни, вона насичується киснем. Тому вам взагалі немає за що хвилюватися".
Стан води у Кременчуцькому водосховищі, яке розташоване на території Полтавської та Кіровоградської областей, моніторять щотижня, розповіла Суспільному начальниця регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області Катерина Гайдук
"Вода відповідає усім нормам, забруднень не виявлено".
Що відомо про забруднення річок
Про забруднення води в річці Сейм на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В ріці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. За даними держагентства з меліорації, брудна вода прийшла з Курської області Росії, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.
Як повідомило Міндовкілля 11 вересня у своєму Telegram-каналі, за результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.
За їх інформацією, на 11 вересня, забруднення по річці Десна просунулось до села Ладинка на Чернігівщині. При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. Запах зменшується порівняно з річкою Сейм, а на воді спостерігається загибла риба, яка підіймається з дна річки.
16 вересня на річці Десна якість води у місцях водозаборів Києва перебуває у межах норми. У пункті водозабору міста Бровари Київської області фіксується незначна зміна по хімічному споживанню кисню. Ризиків для здійснення водозабору немає. Про це поінформували у пресслужбі Міндовкілля.