У Кропивницькому роздали тисячу продуктових наборів переселенцям. Як часто за ними можна звертатися

У Кропивницькому роздали тисячу безкоштовних продуктових наборів переселенцям. Їх передав "Конгрес українців Канади". Вартість пакунка – 750 гривень.

Про це Суспільному розповіла представниця благодійного фонду "Збережемо українців" Анастасія Кожина.

З її слів, допомагають переселенцям з квітня 2022 року. Крім Кіровоградської області, працюють для цивільних та військових на Дніпропетровщині та Херсонщині.

"До набору входить по дві пачки макаронів та перлової крупи, від чотирьох до п'яти пачок вівсяних пластівців. Також це гречка, чай, олія, цукор, квасоля, дві рибні консерви, томатна паста та тушковане м'ясо – буває, що просто свинина, буває з кашею. Наші партнери з Канади самі обирали та закуповували ці продуктові набори, до нас вони прибули повністю готовими".
Вартість продуктового набору 750 гривень. Суспільне Кропивницький

Такі продуктові набори для переселенців, які живуть у Кропивницькому – це благодійна допомога. Отримав пакунок Анатолій з Донецької області. З його слів, з родиною з сімох людей виїхали з-під обстрілів у травні.

"Ми приїхали сюди з Красногорівки, де тривають бої. У нас немає нічого, все згоріло. Приїхали і перевдягтись не було у що. Ці продуктові набори – це велика для нас допомога, слава богу, що її дають".
У Кропивницькому за дві години роздали тисячу пакунків. Суспільне Кропивницький

Родина може отримати один пакунок. Якщо сім’я багатодітна – два. Переселенка Яна виїхала з Херсона понад рік тому.

"Складно жити без будь-якої допомоги. У Кропивницькому пролемно з житлом, бо воно тут дуже дороге. Тому така поміч для нас дуже необхідна".

Для отримання набору необхідні довідка переселенця та ідентифікаційний код. За два роки потреба у допомозі не зникла, говорить Анастасія Кожина.

"Постійно приїжджають нові переселенці з регіонів бойових дій, багато пенсіонерів, людей з інвалідністю. До того ж нині залишилось дуже мало організацій, які їм допомагають. Найбільше, що ми роздали за місяць – це продуктові набори на тисячу сімей, найменше – на 300 родин".

У Кропивницькому за дві години роздали тисячу наборів. За інформацією волонтерки, за допомогою можна звертатись раз на місяць.