"Кричимо, щоб не забували наших рідних". У Кропивницькому відбулася акція на підтримку полонених і зниклих безвісти

Доповнено

У Кропивницькому відбулася акція на підтримку полонених і безвісти зниклих військових з 57 окремої мотопіхотної бригади. Її учасниками стали батьки, дружини й діти захисників. Такими акціями нагадують суспільству, щоб воно не забувало за їхніх рідних.

Про це Суспільному розповіла одна з учасниць Наталія Вечерковська. Вона на такі акції виходить щомісяця з 2022 року. Її старший син Максим Вечерковський перебуває у російському полоні з 18 травня 2022 року. Він туди потрапив біля селища Тошківка на Луганщині. За інформацією кропивничанки, за понад два роки обмінів з полону звільнили шестеро людей з 57 бригади.

Ми робимо ці акції, щоб нагадувати, ми кричимо за те, щоб не забували за наших рідних, щоб вони знали, що ми боремося, що ми чекаємо їх. Моєму синові Максиму 26 років. Він свій третій день народження відсвяткував в полоні.
Наталія Вечерковська. Суспільне Кропивницький

Учасники акції тримали в руках світлини рідних, синьо-жовті прапори та кульки. Вони зібралися на Набережній біля мосту через річку Інгул й пройшли до площі Героїв Майдану. За підрахунками Суспільного, зібралися пів сотні людей.

Акція розпочалася на Набережній біля мосту, 27 липня 2024 року. Суспільне Кропивницький

Учасниці акції. Суспільне Кропивницький

Олена Іванова хоче повернути свого безвісти зниклого сина Дмитра. Його мобілізували 18 липня 2022 року в 57 бригаду. Через пів року він зник, захищаючи місто Бахмут.

"Я очікую, що влада все ж таки дослухається, почує нас, відповідні органи звернуть на нас увагу, на наших безвісти зниклих хлопчиків, щоб вони були включені до списків, щоб велися пошукові роботи. Тому що ми віддали найцінніше це своїх дітей. Мій син вже рахується безвісти зниклим рік і вісім місяців".
Олена Іванова. Суспільне Кропивницький

Чоловік Тетяни Штилун Володимир пішов захищати Україну й зник безвісти 6 квітня 2023 року.

"Уже рік і чотири місяці як ми не знаємо, де він. Ми ходимо на ці акції й будемо ходити хоч і кожен день. Щоб нас почули й повернули чоловіка і батька дітям".
Тетяна Штилун з сином. Суспільне Кропивницький

Учасники акції пройшли до площі Героїв майдану, 27 липня 2024 року. Суспільне Кропивницький

Микола Письменний приїхав з селища Катеринопіль Черкаської області. Його син зник під час бою 22 квітня 2022 року біля селища Нижнє на Луганщині.

"Із 16 травня 22 року куди тільки не зверталися, починаючи з Міністерства оборони. Поки нічого немає. Молимося, ждемо всіх. Щоб всі зниклі безвісти й полонені повернулися. Не тільки наші, а всі дітки".
Микола Письменний. Суспільне Кропивницький

Рімма Босько вперше прийшла на акцію із п’ятирічною донькою Златою. Її чоловік у полоні.

"Сподіваюся, що такі акції привертають увагу не лише перехожих і всіх нас, але все-таки й влади. І що такі акції спонукають до того, що прискориться процес повернення наших хлопців додому живими й неушкодженими".
Рімма Босько. Суспільне Кропивницький

Суспільне поспілкувалося з перехожою Світланою. Кропивничанка сказала, що розуміє й підтримує такі акції.

"Потрібно все зробити для того, щоб наші повернулися додому. Треба забезпечити якось, допомогти, знайти рідних. Я розумію, що багато загиблих, яких неможливо знайти, але потрібно все зробити, щоб вони повернулися. Чоловік воює, брат воює і моєї сестри чоловік також на війні".
Світлана. Суспільне Кропивницький

Акція тривала півтори години.

Учасники акції на підтримку військових 57 бригади, 27 липня 2024 року. Суспільне Кропивницький

Учасники акції випустили в небо сині й жовті кульки, 27 липня 2024 року. Суспільне Кропивницький