У Кіровоградській області представникам бізнесу пропонують інвестувати гроші в проєкти розподіленої генерації. Йдеться як про альтернативну генерацію, так і про балансуючі потужності —  невеликі електростанції на біопаливі, високоманеврові електростанції, що працюють на газі, системи накопичення енергії.

Про це під час брифінгу розповіла директорка обласного департаменту економічного розвитку та торгівлі Наталія Ревенко.

За її інформацією, для втілення цих проєктів запровадили нові державні програми отримання грантів, пільгового кредитування, звільнення від оподаткування імпорту обладнання та страхування воєнних ризиків.

Скоротили терміни видачі та погодження технічних умов для приєднання до електромереж, зменшили кількість документів, які потрібно для цього подати. Наприклад, скасували оцінку впливу на довкілля.

"Для допомоги бізнесу держава запровадила пільгове кредитування за програмою "Доступні кредити 5-7-9%". Сума кредитування до 150 мільйонів гривень, терміном до 10 років. Для великого бізнесу пільгова ставка – 9%, для середнього бізнесу – 7%, для малого – 5%. Якщо сума проекту перевищує 150 мільйонів гривень, то для отримання позики бізнес може звернутись у банк".

Зі слів Наталії Ревенко, підприємці можуть отримати кредит на купівлю та встановлення: сонячної енергетичної станції, теплових насосів, вітрової електростанції, комбінованих вітро-сонячних генеруючих систем.

"Кредитуванню підлягає, як повноцінний проект — від розробки проектної документації, придбання обладнання, матеріалів, прведення монтажних робіт, встановлення станцій та насосів. Так і окремо купівля устаткування та матеріалів, які передаються у заставу", – говорить Наталія Ревенко. – Втілення цих проектів забезпечить стабільною роботою підприємств, допоможе покращити ситуацію щодо постачання електрики населенню та підсилить економіку регіону".