Захист учнів. У 115 школах Кіровоградщини працюватимуть інспектори служби освітньої безпеки

У 115 школах Кіровоградської області з нового навчального року працюватимуть інспектори служби освітньої безпеки.

Про це під час брифінгу розповіла начальниця відділу організації служби освітньої безпеки в області Владислава Мартиросян.

За її словами, кожен інспектор працюватиме у закріпленій школі й виконуватиме три основні функції: правоохоронну, наставницьку та просвітницьку.

  • До правоохоронної належить координація пропускного режиму, патрулювання пришкільної території, аби сторонні люди чи підозрілі предмети не загрожували безпеці учнів.
  • Наставницька — полягає у тому, аби мотивувати дітей до активної життєвої позиції, залучати до участі у фізичних, патріотичних, пізнавальних заходах та інформаційно правових.
  • Просвітницька функція — це комунікація з дітьми, батьками, вчителями. Інспектори будуть проводити інтерактивні заняття з учнями, тренінги, бесіди на безпекову тематику. Зокрема безпека в кіберпросторі, протидія булінгу, запобігання насильству над дітьми, профілактика злочинності. Братимуть участь у житті школи, батьківських зборах та педагогічних радах.

Працівники служби освітньої безпеки комунікуватимуть з іншими підрозділами поліції, рятувальниками, службами у справах дітей.

Сказала, спершу відбирали працівників з поміж діючих поліцейських. Для цивільних людей поліція оголосила конкурс. Анкету можна заповнити на сайті Національної поліції до 30 червня 2024 року.

В Україні у 2000 школах працюватимуть інспектори служби освітньої безпеки.

"Обирали самі ті заклади, де навчається найбільше дітей в очному форматі. В яких закладах працюватимуть інспектори освітньої безпеки, визначали не на обласному, а всеукраїнському рівні".