На Кіровоградщині за ухилення від мобілізації розшукували понад 5 тисяч людей. Скількох доставили до ТЦК

На Кіровоградщині за ухилення від мобілізації розшукували понад 5 тисяч людей. Getty Images

З початку 2024 року поліція Кіровоградщини зареєструвала 5050 звернень від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП, — ред.) щодо розшуку та доставлення людей за ухилення від проходження військової служби під час мобілізації.

Таку відповідь на інформаційний запит Суспільного надав заступник начальника головного управління Нацполіції у Кіровоградській області Олександр Сагаль.

"Повідомляємо, що окремий облік відомостей про доставлених територіальними підрозділами поліції до ТЦК та СП громадян, які вчинили адміністративні порушення за статтями 210 та 210-1, головним управлінням Нацполіції в області не ведеться. Щоб дізнатись на скількох людей склали адміністративні протоколи, необхідно звернутись в обласний терцентр комплектування".

Працівниця Кіровоградського обласного терцентру комплектування Катерина Гевель розповіла Суспільному, що у поліцію подали 5460 звернень. З цієї кількості розшукали та доставили до ТЦК та СП 1752 людей. На скількох склали адмінпротоколи, не сказала.

За ухилення від мобілізації передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

9 травня цього року Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №10379 про внесення змін в кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації. Зокрема документом передбачено збільшення штрафів для тих, хто ухиляється від мобілізації:

  • за порушення правил військового обліку: штраф від 3 400 до 5 100 гривень, за повторне порушення або в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень;
  • за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час: від 5 100 до 8 500 гривень – для громадян, від 17 000 до 34 000 гривень – для посадових та юридичних осіб;
  • за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у воєнний час: від 17 000 до 25 500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Кримінальна відповідальність передбачена за статтею 336 "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період". Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.