У громаді на Кіровоградщині школярі влаштовують спортивні заняття для містян

Школярі влаштовують безкоштовні спортивні заняття в Новоукраїнці. Facebook/Новоукраїнська міськрада

У місті Новоукраїнка Кіровоградської області школярі взяли участь у програмі UPSHIFT та отримали гроші на проведення безплатних спортивних тренувань для всіх охочих. На одне заняття можуть прийняти 17 людей.

Про це Суспільному розповіла одна з ініціаторок проєкту 14-річна Каріна Коваленко.

За її інформацією, головна ідея проєкту – покращення ментального здоров'я населення, спілкування та активне проведення часу.

"Спершу була ідея запровадити такі заняття для батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Така думка з'явилась тому, що я маю брата з особливими потребами і знаю, як важко моїй мамі. Але згодом ми розширили цей проєкт для усіх охочих – і дорослих, і дітей, тому що хочемо допомагати нашим містянам трішки розвантажитись від буденності".

Зі слів Каріни Коваленко, в рамках проєкт "Покращення ментального здоров'я через рух", створеного в межах програми UPSHIFT, отримали майже 62 тисячі гривень. На ці гроші, для проведення занять, купили 18 степ-платформ, фітнес-м'ячів, кариматів, музичну колонку та інформаційний банер.

"Заняття відбуваються щотижня – у вівторок та п’ятницю з 18.00 до 19.00 та з 19.00 до 20.00. Поки нам дозволяє погода, займаємось на стадіоні. Потім перейдемо у місцевий палац "Ювілений". З вправами нам допомагає наша тренерка Ірина Рубля".

Крім дорослих, у місцевому центрі дитячої та юнацької творчості щовівторка та щочетверга влаштовують табір для дітей.

Заняття влаштовують двічі на тиждень – у вівторок та четвер. Facebook/Новоукраїнська міськрада

Перше спортивне заняття відбулося 4 червня, говорить тренерка Ірина Рубля. З її слів, заняття проводять школярі, вона їм допомагає.

"Я постійно біля дітей, слідкую, щоб усі дотримувались правил техніки безпеки. Ми просимо людей записуватися, бо на першому занятті було стільки охочих, що на одній степ-платформі працювали по двоє. На цьому обладнанні можна робити і силові вправи, і танцювальні. За годину дівчатка виходять добре напрацьовані".

Проєкт "Покращення ментального здоров'я через рух" триватиме у Новоукраїнській громаді до кінця червня.

"Ми організовуватимемо спортивні тренування і після закінчення проєкту. Будемо займатись надалі, скільки у нас вистачить сил", – сказала тренерка.

Що таке молодіжна програма Upshift

Інноваційну молодіжну програму Upshift в Кіровоградській області реалізує громадська організація "Слов'янський культурний центр "Задзеркалля" у партнерстві з Дитячим фонду ООН (ЮНІСЕФ) в рамках програми "Розвиток та підтримка молоді Кіровоградської області в умовах воєнного стану через молодіжні ініціативи та Upshift".

Програма Upshift — це програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах, що дозволяє підліткам та молоді пропонувати й втілювати у життя інноваційні рішення щодо актуальних проблем у школі, громаді, та місті.