Два тижні без води: у Кропивницькому мешканці десяти багатоповерхівок живуть без водопостачання

Ексклюзивно

У Кропивницькому два тижні без води живуть мешканці десяти багатоповерхівок на провулку Експериментальний та вулиці Героїв Маріуполя. На нижніх поверхах вода з’являється вночі на годину, до верхніх вона не доходить.

Про це розповіла Суспільному мешканка Олена Денисенко.

"Протягом двох тижнів, щодня, везу п’ятилітрову пляшку воду з роботи. Готую їжу я на дачі і везу це все додому".

Сказала, до цього перебої з водою були на вихідні. З проханням налагодити водопостачання зверталась до керівництва підприємства "Дніпро-Кіровоград".

"Я ходила на особисту зустрічі з керівником підприємства Миколою Романюком. Він сказав: "Якщо вас не влаштовує, купіть інше житло. Зверталася на урядову гарячу лінію, гарячу лінію міського голови. За два роки жодного разу відповіді не отримала".

Біля будинку водоканал поставив бак з водою. Мешканка будинку Анастасія Петренко сказала, це технічна вода.

"Ми її набираємо в баклажки, але вона вонюча, нею можна тільки щось помити чи попрати".

Відсутність послуги водопостачання мешканці планують зафіксувати в акті-претензії й направити підприємству "Дніпро-Кіровоград", обладміністрації та Кабміну, розповіла мешканка будинку Наталя Мацюх.

"Тому, що у кожного з нас є договори з "Дніпро-Кіровоград". Висловимо там всі претензії до послуги, яка для нас надається неякісно".

Низький тиск або немає води у десятьох багатоповерхівках. Їх обслуговує насосна станція колишнього заводу "Сегмент". На баланс її міський водоканал взяв у 2015 році. Тоді частково замінили застарілу напірну мережу, пояснила керівниця кропивницького водоканалу Валентина Давидчук. Сказала, ця насосна станція обслуговує і приватний сектор, який влітку більше використовує води для поливу, тому тиск води недостатній.

"Трубопровід, який подає воду на саму насосну станцію, подає воду приватним територіям. Коли ми провели декілька ремонтів і результату не дало, ухвалили рішення про заміну. Майже 300 метрів трубопроводу. Бригади працювали без вихідних два тижні. Ми вивозили сміття, добирались до труби".

За словами керівниці водоканалу, ремонт завершать впродовж двох днів. Споживачам, які не мають лічильників, зроблять перерахунок за дні, коли не було води.