Подружжя кропивничан виховує десятьох дітей. Дитбудинок сімейного типу створили після повномасштабного вторгнення РФ

Ексклюзивно

Ольга та Олександр Соляники з Кропивницького виховують десятьох дітей у дитячому будинку сімейного типу, який створили влітку 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Подружжя виховує п’ятьох хлопців та п’ятьох дівчат, розповіла Суспільному мати-вихователька Ольга Соляник. З її слів, сама виросла в будинку сімейного типу.

"У моїх батьків були прийомні діти, у мене – прийомні брати й сестри. На жаль, так сталося, що мама захворіла на рак і 2022 року померла. І ми з чоловіком вирішили, що подбаємо про тих прийомних дітей, які у неї залишились".

За словами Олександра Соляника, коли створювали дитбудинок, у шлюбі були вісім років, мали трьох дітей.

Ольга та Олександр Соляники з дітьми.

Щоб взяти дітей на виховання, мали підготувати низку документів, сказала Ольга.

"Треба було зібрати довідки про несудимість, про стан здоров’я, потім ми мали пройти курси підготовки, позайматися з психологами, пройти тренінги. І потім вже нам дали висновок, що ми дійсно можемо це робити, можемо цим займатися".

На кожну дитину, зі слів жінки, щомісяця отримують виплати й заробітну плату. Виплати залежать від віку дитини. Крім того, разом із чоловіком працюють дистанційно.

"У нас виходить понад 60 тисяч гривень. Але, якщо порахувати витрати – нам потрібно їх всіх прогодувати, вдягнути, взути, оплатити комунальні послуги, заправити авто, щоб їх розвозити, порадувати чимось, канцтовари купити, у школі заплатити фонди, то десь близько 100 тисяч на місяць потрібно. Тому ми з чоловіком додатково працюємо онлайн, щоб можна було нормально забезпечити себе й дітей".

Найбільше часу, за словами Ольги, витрачає на приготування їжі. 15-літрової каструлі борщу родині вистачає на два приймання їжі.

Вихованець дитбудинку сімейного типу Данило Оханський розповів, що улюблене його спільне з батьком заняття – риболовля.

"Люблю з ним грати, допомагаю на городі садити й поливати".
Данило Оханський.

16-річна вихованка дитбудинку сімейного типу Вікторія Іваненко в родині з семирічного віку.

"Мені дуже подобається в цій родині. Тут дуже весело. Найбільше мені подобаються сімейні фотосесії".
Вікторія Іваненко.

Нині родина чекає перемоги. Перше, що зроблять – усі разом поїдуть на море.

Сімейна фотографія.

Хто може створити дитячий будинок сімейного типу

Дитячий будинок сімейного типу може створити не тільки подружжя, а й одна людина, розповіла керівниця обласної служби у справах дітей Наталія Чернявська.

"Треба мати дохід, який відповідає прожитковому мінімуму для кожного члена родини. І необхідно пройти курс навчання, потрібно, щоб в оселі було місце для особистого простору дитини".

У 71 дитбудинку сімейного типу та 138 прийомних сім’ях на Кіровоградщині виховують 767 дітей.