Щури біля школи. У Кропивницькому не можуть прибрати сміттєзвалище біля гімназії

Ексклюзивно

У Кропивницькому не можуть прибрати стихійне сміттєзвалище біля паркану гімназії "Інноваційна" на вулиці Незалежності. Щоразу після прибирання сміття зносять знову.

Про це Суспільному розповіла директорка гімназії Людмила Бондаренко. Через смітник, з її слів, біля школи з’явились щури. Скільки часу він існує, сказала, не пам’ятає.

"Ми не один рік боремось з цим. Це дуже небезпечно для дітей. Тут майданчик спортивний, діти займаються фізкультурою, коли гарна погода, вихователі груп подовженого дня виводять діток на прогулянку. Від смітника завжди до нас вітром задуває сміття, прибираємо його постійно".
Смітник біля шкільного подвір'я.

Кропивничанка Тетяна Білоус живе у будинку неподалік шість років. З її слів, постійно бачить поруч з контейнерним майданчиком щурів.

"Одного разу навіть наступили на одного – біг між ногами. Дуже небезпечно. Тут школа, діти бачать увесь цей безлад і ходять тут поруч".
Щур біля подвір'я школи.

На смітник біля школи скаржаться батьки учнів. Одна з них – мама першокласника Катерина Шейко.

"Я проти того, щоб такий смітник був і безпритульні. Звичайно, саму дитину до школи не можу відпускати, тому що боюсь".

Хто має прибирати смітник

Звалище сміття на прилеглій до школи території є порушенням правил благоустрою, сказав начальник міської спецінспекції Олександр Брюховецький.

"Якби когось, хто виносить сміття у невстановлене місце, піймали, то оштрафували б. Штраф для містян – від 340 до 1360 гривень, для керівників підприємств – від 850 до 1700 гривень".

Зі слів начальника спецінспекції, прибирати смітник має балансоутримувач.

"Ми напишемо листа до головного управління житлово-комунального господарства з проханням, щоб вони прибрали цю територію".

Щоб біля школи не утворювали смітник, треба перенести контейнерний майданчик в інше місце, вважає директорка гімназії. З її слів, у травні 2023 року звернулись до керівника управління житлово-комунального господарства Віктора Кухаренка, просили перенести сміттєвий майданчик.

"Жителі мікрорайону зносять різноманітне сміття, скати, гілки, а штрафують школу. Це не наш контейнер, тому ми хочемо, щоб його прибрали з прилеглої до гімназії території. Він (Віктор Кухаренко – ред.) повідомив, що наразі опрацьовують зазначене у листі питання, після визначення місця розташування контейнерів для побутових відходів його розгляне комісія з визначення розташування місць контейнерних майданчиків".

Коли приберуть смітник та чи планують перемістити контейнерний майданчик – з цими питаннями в інформаційному запиті Суспільне звернулося до начальника міського управління житлово-комунальних послуг Віктора Кухаренка. Отримали у відповідь наступне:

"Враховуючи те, що запитувана Вами інформація не є інформацією, але яка за змістом є зверненням, відмовляємо у задоволенні такого запиту у зв’язку з невідповідністю його предмета вимогам Закону "Про інформацію". Проте з урахуванням принципів добросовісності та розумності розглядаємо такий запит на підставі Закону України "Про звернення громадян" у строки та в порядку, передбаченими вищезазначеними законами".

Дати відповідь на звернення мають протягом місяця.