Зібрали 350 тисяч гривень для ЗСУ. В Олександрії на Кіровоградщині відзначили День міста

Доповнено
Місто Олександрія Кіровоградської області відзначає 278-му річницю від заснування. Олександрійська міськрада

UPD: 30 травня міський голова Олександрії Сергій Кузьменко написав у своєму Telegram-каналі, що під час відзначення Дня Олександрії на потреби ЗСУ зібрали 350 тисяч гривень.

Місто Олександрія Кіровоградської області відзначає 278-му річницю від дня заснування. З цієї нагоди у громаді влаштували культурні та спортивні заходи на підтримку Збройних Сил України. Мета – зібрати 350 тисяч гривень на засоби радіоелектронної боротьби та автомобіль для військових. Гроші передадуть волонтерам місцевого Координаційного центру.

Про це Суспільному розповів міський голова Олександрії Сергій Кузьменко.

До Дня міста випустили першу олександрійську марку, тиражем — 250 штук. Макет розробив заслужений художник України Олександр Охапкін. На марці зображений Дмитро Чижевський, Гайдельберзька університетська бібліотека у Німеччині, Карлів міст у Чехії та Олександрійський театр. Отримані від її продажу гроші направлять на українську армію.

Олександрійська міська рада

Напередодні у суботу, 25 травня, у місті відбувся благодійний забіг. Участь у ньому взяли понад 500 містян. У подарунок усі отримали символічні браслети з написом "Олександрія".

Благодійний забіг в Олександрії до Дня міста. Олександрійська міська рада

Благодійний забіг в Олександрії. Олександрійська міськрада

Для містян організували пішохідну історико-краєзнавчу екскурсію. Усі охочі пройшли старими вулицями міста, дізналися про історію пам’яток архітектури та відомості про визначних постатей Олександрії.

Для містян організували пішохідну історико-краєзнавчу екскурсію. Олександрійська міська рада

У мікрорайоні БАМ влаштували "Територію активності". Там створили зону для відпочинку з іграми, смаколиками, заняття та майстеркласи для дітей і батьків.

Майстерклас для дітей. Олександрійська міськрада

У мікрорайоні БАМ створили "Територію активності" для батьків та дітей. Олександрійська міськрада

Завершили відзначення Дня міста у суботу благодійним концертом біля центрального фонтану на Соборній площі.

Благодійний концерт до Дня міста Олександрія. Олександрійська міськрада

Основну програму до Дня Олександрії запланували 26 травня на Фонтанній площі у парку Шевченка. На спортивному майданчику відбувся турнір із баскетболу. Опісля паркурист Богдан Колмаков влаштував майстерклас.

Для жителів міста працювали виставки та продажі виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Для жителів міста працюють виставки та продажі виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Олександірйська міськрада

У спортивному комплексі відбувся відкритий рейтинговий турнір з настільного тенісу. Участь у ньому взяли майже 40 учасників із Вінниці, Черкас, Сміли, Кременчука, Полтави, Кропивницького, Дніпра, Кривого Рогу. Під час спортивного заходу зібрали 13 тисяч гривень.

Відкритий рейтинговий турнір з настільного тенісу. Олександрійська міськрада

На 18:00 на сцені літнього театру запланували концерт за участю дітей.

Скільки під час відзначення Дня міста зібрали грошей на підтримку ЗСУ, підрахують у понеділок, 27 травня. Про це Суспільному сказала речниця Олександрійської міськради Юлія Марюхно.